תחבורה ציבורית משדה התעופה


תחבורה משדה התעופה BKK (סוברנבומי) לבנגקוק

שדה התעופה BKK הוא השדה העיקרי של בנגקוק, אליו מגיעות וממנו יוצאות כל הטיסות הבינלאומיות, וחלק מטיסות הפנים. דרך מהירה וזולה להגיע משדה התעופה למרכז העיר היא באמצעות קו רכבת המחבר את השדה לעיר Airport Railway Line-. התחנה נמצאת בשדה, בקומה B.

במידה ומעוניינים להגיע לאזור רחוב קוואסן יש לרדת בתחנת Phaya Thai שהיא גם התחנה הסופית (עלות כרטיס 45 באט לאדם), לצאת לרחוב ולתפוס מונית (מחיר טוב כ-100 באט). במידה ומעוניינים להגיע למרכז העיר, אזור סיאם וצ'יטלום (איפה שהקניונים הגדולים), יש לקחת את הרכבת מהשדה לתחנה האחרונה (Phaya Thai), ושם להחליף ל- Skytrain (רכבת עילית) ולנסוע דרומה לכיון Bearing. במידה ומעוניינים להגיע למרכז העיר, לאזור פרטונם, יש לקחת את הרכבת משדה התעופה ולרדת בתחנת Ratchaprarop, משם זה מרחק הליכה קצר. לאזור סוקומוויט (אזור חיי הלילה), אסוק וננה משדה התעופה יש לקחת את הרכבת מהשדה ולרדת בתחנת Makassan, לצאת מהתחנה ולהחליף לרכבת התחתית (MRT) ולנסוע איתה דרומה לכיון סוקומוויט.

בחזרה ניתן להשתמש בשאטל היוצא מהקוואסן ומגיע אל שדה התעופהBKK  בעלות של 120 באט. את השאטל יש להזמין מראש ב"המרכז למטייל" (שנמצא בצד שמאל של הרחוב שחוצה את הקוואסן), הוא יוצא כל שעה עגולה, החל מ-6 בבוקר ועד 22:00 בערב.

דרך טובה נוספת להגיע מהשדה למרכז העיר היא באמצעות מונית. מונית מורשית בקומה 1, שעומדת בתור של המוניות, תעלה 450-500 באט, מונית ל-6 אנשים תעלה 650 באט וואן ל-11 נוסעים יעלה בין 1300- 1500 באט. אסור לקחת מוניות מקומה רביעית המראות בשום פנים ואופן יש שוטרים שבודקים שזה לא יקרה.

הדרך השלישית מהשדה למרכז בנגקוק היא באמצעות אוטובוס, שנקרא Airport Express. יש 4 קווים שונים, והמחיר לאדם הוא 150 באט. קו מספר 1 נוסע לרחוב סילום, קו 2 לקוואסן, קו 3 לרחוב פלונצ'יט, קו 3 special נוסע לתחנת nana ברחוב סוקומוויט ואילו קו מספר 4 נוסע לתחנת הרכבת Hua Lamphong. הדרך הזאת פחות מומלצת גם בגלל שלזוג ומעלה כבר עדיף לקחת מונית, וגם כי נסיעה באוטובוס היא הכי מסורבלת בהשוואה למונית או לרכבת.

 

תחבורה משדה התעופה DMK (דון מואנג) לבנגקוק

דון מואנג הוא שדה התעופה הישן  (Don Muang  (DMK של בנגקוק. ממנו יוצאות טיסות הפנים של החברות התעופה המקומיות, מלבד בנגקוק אייר ותאי אייר. הדרך היחידה, הסבירה והזולה, להגיע מהשדה הישן למרכז העיר היא באמצעות מונית. בשער היציאה תמצאו תור למוניות עם סדרן שמפזר בין המוניות, במקרה כזה אין מה להתווכח על המחיר, הנהג מפעיל מונה. התשלום שתתבקשו לשלם הוא המונה+ 50 באט לנהג+ אגרה (במידה ותעברו בכביש אגרה), סה"כ כ-500 באט. זמן הנסיעה מהשדה לרחוב קוואסן הוא כ-45 דקות. תוודאו שהמונית שקיבלתם במצב טוב ועם מזגן, במידה ולא, תבקשו מונית אחרת, הן כולן אותו מחיר. נסיעה מהעיר אל השדה תעופה תעלה פחות, באזור ה-250 באט עם מונה, זאת מכיוון שמהשדה ישנן כל מיני תוספות למחיר ובכיוון ההפוך לא.

דרך פחות נוחה היא באמצעות אוטובוס הנקרא A1, הוא נוסע בתדירות גבוהה ומביא לתחנה של רכבת עילית בשם Mochit שזאת גם תחנת מטרו בשם Chatuchak. מכאן ניתן לקחת רכבת ליעד שלכם בעיר. שימו לב שהרכבת העילית אינה פועלת בלילה (עד חצות בלבד).

ניתן גם להגיע לדון מואנג עם חברת אוטובוסים פרטית שנקראת Limobus, יש לה קו ישיר כל שעה לקוואסן, סילום וסיאם. ניתן להיכנס לאתר שלהם לעוד פרטים http://www.limobus.co.th/

תחבורה בין שדה התעופה  BKK לשדה התעופה DMK

קיים אוטובוס שאטל מאוד נוח בין השדות בבנגקוק, הפעיל משעה 05:00 ועד חצות. השאטל יוצא בתדירות של אחת ל-20-60 דקות, בהתאם לשעה. התחנה בשדה התעופה החדש (סוברנבומי BKK) נמצאת בקומת היציאה (קומה 2). צאו מהטרמינל בשער 3 והתחנה תהיה מיד מימינכם. התחנה בשדה התעופה הישן (דון מואנגDMK ) נמצאת בקומת הקרקע (קומת היוצאים) בסמוך לשער 8.

התחנות משולטות היטב ושעות הנסיעה מפורטות בהן. הנסיעה חופשית לבעלי כרטיס טיסה ואורכת 60-75 דקות. יש לקחת זאת בחשבון בעת חישוב זמן ההמתנה בין טיסות. אופציה נוספת, קצת נוחה יותר, היא מונית שתעשה את הדרך בזמן דומה לשאטל ותעלה בסביבות 300 באט.

 

 

 

תגובות