אירועים ופסטיבלים


אירועים ופסטיבלים בתאילנד

במהלך השנה ניתן למצוא בתאילנד אין ספור פסטיבלים ואירועים שנערכים במדינה כולה או כאלה המתקיימים בערים או מחוזות מסוימים. תאריכי הפסטיבלים והחגים הבודהיסטים משתנים משנה לשנה היות והם מחושבים לפי לוח השנה הירחי. ברשימה הבאה תוכלו למצוא את הפסטיבלים והאירועים השנתיים המוכרים ביותר. חשוב לשים לב שחלק מהתאריכים אינם סופיים ועלולים להשתנות בהתאם ללוח השנה הירחי. בנוסף, כאמור, חלקם חגים מקומיים וחלקם חגים לאומיים.

ינואר:

ראש השנה (חג לאומי)- חל ב-1 בינואר.

יום הילדים- חל בשבת השנייה של חודש ינואר (14.1.17). יום שמוקדש כולו לילדים, בו הם נהנים מקבלת מתנות מבני המשפחה וכן מהנחות משמעותיות בכניסה למגוון אטרקציות.

Bo Sang Umbrella Festival- בצ'אנג מאי, נחגג בסוף שבוע השלישי של ינואר.

ראש השנה הסיני (לפי לוח שנה ירחי)- התאריך יוצא בדרך כלל בינואר או פברואר. נחגג באזורים רבים בתאילנד אבל בעיקר ברובע הסיני בעיר בנגקוק, בצ'אנג מאי, פוקט וטראנג (2017 היא שנת התרנגול והחג יוצא בתאריך 28.1.17). מומלץ אם מזדמן לכם להיות באחד מהאזורים.

פברואר:

פסטיבל הפרחים של צ'אנג מאי (מומלץ)- מתקיים בדרך כלל בשבוע הראשון של פברואר (3-5.2.17). פסטיבל מרשים ומיוחד ביופיו.

Makha Bucha Day (חג לאומי)- חל בפברואר או מרץ (תלוי בלוח השנה הירחי). מציין את היום בו התכנסו 1250 מאמינים של בודהה לשמוע את דרשתו.

יום האהבה- חל ב-14 בפברואר.

Trang Underwater Wedding – חג האהבה המתקיים בטראנג ובאי קרדן (13-15.2.17). על פי המסורת כאן זוגות העומדים להינשא צוללים ובכך נשבעים אמונים זה לזו.

שבוע האופנועים בפאטיה- נחשב לאירוע האופנועים הגדול ביותר בדרום מזרח אסיה

פסטיבל בלוז- רוק בפוקט- חל באמצע או סוף פברואר.

מרץ:

יום הפיל הלאומי- 13 במרץ. הפיל נחשב לאחד מהסמלים החשובים בהיסטוריה התאילנדית, לכן הוחלט להקדיש יום לחיה האצילית הזו. ביום זה נערכים אירועים בגני חיות וחוות פילים, בהם הפילים מקבלים פינוקים מבעליהם.

יום האגרוף התאילנדי הלאומי- (Muay Thai)  ב-17 במרץ. ישנם אירועים שונים שמתקיימים לכבוד יום האגרוף התאילנדי בחדרי כושר וזירות ברחבי תאילנד.

פסטיבל המוזיקה בפאטיה- חל באמצע או בסוף מרץ.

אפריל:

Chakri Day (חג לאומי)- חל ב-6 באפריל, לכבוד היווסדות שושלת המלכות של צ'אקרי.

פסטיבל המים של השנה התאילנדית החדשה (סונגקראן)- חג לאומי, חל ב13-15 באפריל. מומלץ!

Chonburi Festival- פסטיבל של המחוז צ'אנבורי, מתקיים גם בפאטיה, חל באמצע או סוף אפריל.

שבוע האופנועים בפוקט- חל באמצע או סוף אפריל.

מאי:

חג הפועלים (חג לאומי)- חל ב-1 במאי.

Royal Ploughing Ceremony בבנגקוק – מסמל את התחלת העונה של גידול האורז, החג חל במאי אבל התאריך משתנה בהתאם ללוח השנה הירחי.

Isaan Rocket Festival- חל באמצע או סוף מאי. מגוון אירועים שנערכים בצפון- מזרח תאילנד.

Inthakin City Pillar Festival בצ'אנג מאי- חל במאי ומשתנה בהתאם ללוח השנה הירחי, נחגג כדי לעודד את הפוריות.

מרוץ היאכטות בקוסמוי- חל במאי או יוני.

Visakha Bucha Day (חג לאומי) – חל במאי או יוני. החג הבודהיסטי החשוב ביותר, מסמל את יום הולדתו של הבודהה, התאריך בו הגיע להארה והתאריך בו מת ונכנס לנירוונה.

יוני:

Hua Hin Jazz Festival- חל ביוני.

Phi Ta Khon Ghost Festival, Dan Sai, Loei – 24-26.6.17.

יולי:

Asahna Bucha Day  (חג לאומי)- חל ביולי או תחילת אוגוסט. החג מציין את היום בו בודהה העביר את הדרשה הראשונה שלו בהודו, לפני 2500 שנה.

Khao Phansa– חל יום אחרי Asahna bucha day, מציין תקופה של שלושה חודשים בהם הבודהה נכנס לתענית.

Ubon Ratchathani Candle Festival- פסטיבל הנרות, נערך ביולי ומקושר לשני החגים הקודמים של הבודהה.

מרוץ היאכטות בפוקט- חל באמצע או סוף יולי

אוגוסט:

יום הולדתה של המלכה סיריקיט (חג לאומי)- חל ב-12 באוגוסט. נחגג גם כיום האם, היות והמלכה נחשבת לאם האומה כולה (כשם שהמלך נחשב לאבי האומה).

Por Tor Hungry Ghost Festival בפוקט- חל באוגוסט או בספטמבר.

ספטמבר:

יום הדגל הלאומי- חל ב-28 בספטמבר. העם התאילנדי נחשבים למאוד פטריוטים וזהו יום חשוב עבורם, גם ביום הדגל התאילנדי תוכלו לראות המוני דגלים מונפים בבתים, במוסדות ממשלתיים, במסעדות, על מוניות וכדומה.

אוקטובר:

Awk Phansa– חל בתחילת אוקטובר. מסמל את סוף התענית של הבודהה וסוף התקופה הגשומה. נופל על לילה של ירח מלא.

מרוצי הבאפלו בצ'נבורי- נערך באוקטובר או נובמבר.

יום אבל לזכרו של מלך תאילנד ראמה התשיעי (יום לאומי)- חל ב-13 באוקטובר. יום פטירתו של המלך ראמה התשיעי, אשר נפטר בשנת 2016, בגיל 88 ונחשב לאבי האומה התאילנדית. הוא מלך במשך 70 שנה והיה צאצא של שושלת צ'אקרי.

פסטיבל הצמחוניים- מתקיים בספטמבר או אוקטובר ונחגג במספר מקומות כגון פוקט, טראנג, קראבי, בנגקוק וצ'אנג מאי.

Chulalongkorn Day (יום לאומי) – חל ב-23 באוקטובר, יום לזכרו של המלך ראמה החמישי, אחד השליטים הכי נערצים של תאילנד, אשר נפטר ב-23 באוקטובר 1910.

נובמבר:

פסטיבל האור (Loy Krathong )- חל בתחילת נובמבר בכל רחבי תאילנד. אחד החגים הצבעוניים והיפים של תאילנד, מומלץ מאוד לאזור של מים כמו ים או נהר ולצפות במקומיים משיטים נרות ופרחים על עלי בננה לתוך המים. על פי האמונה השטת הנרות במים משלחת את המזל הרע ומביאה התחלה חדשה.

Yi Peng Lantern Festival בצ'אנג מאי- חל בסמוך לפסטיבל האור ומיוחד לצפון תאילנד, מסמל את סוף העונה גשומה ותחילת העונה הקרירה.

פסטיבל הפילים בסורין (צפון מזרח תאילנד)- חל בשבוע השלישי של נובמבר.

משתה לכבוד הקופים- חל ביום ראשון האחרון של נובמבר. מתקיים בעיר לופבורי, במרכז תאילנד, מעין יום הוקרה לאלפי הקופים שגרים בעיר.

דצמבר:

יום הולדתו של ראמה התשיעי (חג לאומי)- חל ב-5 בדצמבר, נחשב גם ליום האב, היות והמלך ראמה התשיעי נחשב לאבי האומה התאילנדית.

יום החוקה (חג לאומי)- המקבילה התאילנדית ליום העצמאות. חל ב-10 בדצמבר. היום בו מלך תאילנד חתם על חוקה ובכך הביא לסוף תקופת המונרכיה האבסולוטית בסיאם שהוחלפה במונרכיה חוקתית.

הופעות של התזמורת של בנגקוק- מתקיימות ברוב ימי ראשון, החל מאמצע דצמבר ועד סוף פברואר. ההופעות מתקיימות בחינם, בפארק לומפיני בבנגקוק.

ליל השנה החדשה (סילבסטר)- חל ב31 בדצמבר.

תגובות