חיסונים בתאילנד

nurse

חיסונים ומידע שימושי לתאילנד

חיסונים מומלצים:

  • חיסון נגד צהבת A
  • חיסון נגד טיפוס הבטן
  • חיסון נגד צהבת B (מומלץ לצוות רפואי, אנשים שבאים במגע עם דם והפרשות אדם, אנשים שמתכננים לעשות טיפולי שיניים, פירסינג וקעקועים). צהבת B מועברת גם במגע מיני.
  • חיסון נגד דלקת המוח היפנית (מומלץ למטיילים באזורים כפריים בעונה הגשומה). היתוש שמעביר את המחלה פעיל בעיקר בלילה, באזורים עם שדות אורז וחוות גידול חזירים.

מומלץ להתחסן כחודש לפני הנסיעה. בנוסף, מומלץ לעדכן חיסונים שגרתיים שאולי פג תוקפם, דוגמת טטנוס, דיפתריה ושעלת (למי שלא קיבל ב10 השנים האחרונות), חצבת (למי שנולד לפני     1977 וקיבל חיסון אחד בלבד), חיסון נגד שפעת ודלקת ריאות (למי שנמצא בסיכון למחלה או בני 65 ומעלה), חיסון נגד אבעבועות רוח (למי שלא חלה בעבר), וכלבת למי שמתכנן לטייל באזורים מרוחקים או שהות בקרב בעלי חיים. כמובן שיש להימנע ממגע עם בעלי חיים משוטטים כגון כלבים, קופים, חתולים ועוד, במקרה של נשיכה או שריטה יש לפנות למרכז רפואי לקבלת טיפול מידי.

במהלך הטיול, חשוב לנקוט באמצעי הגנה, במהלך כל שעות היום והלילה, מפני יתושים המעבירים מחלות (קדחת הדנגי, דלקת מוח יפנית, זיקה, צ'יקונגוניה) וזבובים המעבירים מלריה (ניתן גם לקחת כדורים נגד מלריה). אזורי סיכון לחלות במלריה הם יערות ואזורים כפריים, לאורך הגבול עם קמבודיה (דרום מזרח), ולאורך הגבול עם בורמה ומלזיה (מערב וצפון מערב). כמו כן, ההמלצה לנשים בהיריון היא להימנע מנסיעה לאזור תאילנד, שכן נגיף הזיקה קיים בכל אזורי תאילנד.

המים בכל אזורי תאילנד לא מומלצים ואף מסוכנים לשתיה, לכן חשוב לשתות רק מבקבוקים של מים מינרלים שהגיעו עם פקק סגור הרמטית, כמו כן יש להימנע מאכילת בשר, דגים, מאכלי ים וביצים שאינם מבושלים, כדי להימנע ממחלות טפיליות וזיהומים בבטן.

# ההמלצות וההנחיות אינן מהוות תחליף לייעוץ רפואי #

 

בבנגקוק רמת הטיפולים הרפואיים מתקדמת מאוד, במרפאות הפרטיות לעיתים אף יותר טובה מאשר בארץ, גם בשאר האזוריים תוכלו לקבל טיפולים ברמה טובה, מבחינה זו אין מקום לדאגה