החזרי מס בתאילנד


הכתבה הזו תחסוך לכם כ-10% בהוצאות בטיול בתאילנד
כל שצריך לדעת על החזרי מע״מ בתאילנד

 

כמו ברוב מדינות העולם, גם בתאילנד נהוג להחזיר מע"מ לתיירים. קודם כל מה שחשוב לדעת הוא שלא על כל רכישה תוכלו לקבל החזר. ההחזר הוא רק על קניית מוצרים ולא על קניית שירותים (טיסות ומלונות הם בגדר שירותים). כמו כן, לא בכל חנות תוכלו לקבל החזר, נגיד על קניות בשווקים ובאסטות וכו' אין החזר. בנוסף, סכום הקניה הכולל של הרכישות שביצעתם צריך להיות מעל 5,000 באט.

אחוזי ההחזר הולכים וגדלים ככל שסכום הקניה גדול יותר וחישוב אחוז ההחזר מחושב לכל טופס  PP 10  בנפרד. לכן, מומלץ לעשות קניה אחת מרוכזת, באותה החנות, ובסוף אותה קניה לבקש בקופה או בשירות לקוחות של החנות טופס PP 10 (חובה להציג דרכון או צילום דרכון).

את ההחזר ניתן לדרוש ולקבל בשדות התעופה הבינלאומיים בתאילנד בערים בנגקוק, צ'אנג מאי ופוקט. בבנגקוק נקודה למטרת החזר מס ממוקמת בקומה 4. שימו לב!! התאילנדים מאוד קפדנים בכל הנוגע לנהלים, ולכן חשוב שכל הפרטים בטופס יתאמו את פרטי הדרכון. לעיתים פקידי המכס יבקשו מכם לא רק את הקבלה על הקניות, אלא לראות את הקנייה עצמה, במקרה כזה היא צריכה להיות בעטיפתה המקורית! מוצרים שהיו בשימוש לא יזוכו בהחזר.


תנאים לקבלת ההחזר:

  1. קניה בחנות בעלת סימון Vat Refund For Tourists, עד 60 יום לפני יום העזיבה. קניה מינימלית של 2000 באט באותה חנות, באותו היום.
  2. בהגיעכם לשדה התעופה, לפני הצ'ק אין, יש לפנות לדלפק המכס ולהחתים את הטפסים. יכול להיות שתידרשו להציג את המוצרים שרכשתם ולכן חשוב לעשות זאת לפני מסירת המזוודות.
  3. לאחר הצ'ק אין וביקורת הדרכונים יש למצוא את דלפק החזר המס, בעל השילוט הכחול, להגיש את הטופס החתום (טופס לא חתום לא יתקבל) ולבחור איך תרצו לקבל את הכסף; במזומן או לכרטיס האשראי. מעל סכום של 30,000 באט הכסף יופקד לחשבון הבנק שמילאתם בטופס או לכרטיס האשראי.
  4. מוצרי יוקרה כמו שעונים, תכשיטים, זהב ומשקפיים יש להציג שוב לאחר ביקורת הדרכונים.

לטבלה על גובה ההחזר ביחס לגובה הקניה ניתן להיכנס לקישור הבא:

http://vrtweb.rd.go.th/index.php/en/component/vrt/main/39?layout=detail

למידע נוסף ניתן להיכנס לאתר בקישור הבא:

http://www.discoverythailand.com/VAT_Refund_for_Tourists.asp

תגובות