מזג אוויר בתיאלנד – Weather in Thailand

Weather

מזג אויר בתאילנד

בתאילנד שורר מזג אויר טרופי חם במהלך כל חודשי השנה, אך עדיין חשוב לקחת בחשבון את חלוקת העונות במידה ואתם מתכננים פעילויות שמושפעות ממזג האוויר, או שפשוט לא בא לכם להיקלע למזג אוויר מהביל. חשוב לזכור גם שהמחירים והתפוסה בבתי המלון מושפעים מהעונה בשנה. שיא עונת התיירות בתאילנד היא בחודשים נובמבר- פברואר, ובהתאם זו גם העונה היקרה ביותר.
באזורי הצפון, צפון מזרח ומרכז תאילנד קיימת חלוקה לשלוש עונות:
העונה הגשומה- מתחילה מסוף מאי בערך וממשיכה עד נובמבר. למרות שהעונה מאופיינת במונסונים, נדיר לראות גשם שנמשך יום שלם. בעונה זו הטמפרטורה נעה סביב ה-30 מעלות, והלחות יכולה להגיע אפילו ל-90%. בתחילת העונה הגשמים עדיין לא חזקים אבל לקראת יולי ואוגוסט הגשמים מתחזקים ומגיעים לשיאם, ואף ניתן לחזות בסערות ולעיתים גם שיטפונות.
העונה ה"קרירה"- זוהי לא באמת עונה קרה אלא מה שאצלנו יחשב לקיצי- אביבי, זוהי גם העונה היבשה (עם ממוצע של 2 ימי גשם בחודש) עונה זו מתחילה בחודש נובמבר ומסתיימת בפברואר. הטמפרטורות ביום עדיין נעות באזור ה-30 מעלות, ובלילה צונחות מעט ל21-26 מעלות.
העונה החמה- מחודש מרץ ועד חודש מאי, עם טמפרטורות של כ-35 מעלות. חודש אפריל נחשב לחודש החם ביותר של השנה והטמפרטורות יכולות להגיע ל-40 מעלות. כמות הגשמים הממוצעת לחודש היא בין 5-8 ימים. לא מומלץ לטייל בעונה זו לאלה הסובלים מחום.
באזור הדרום והאיים החלוקה היא לשתי עונות בלבד- העונה החמה והעונה הגשומה, אין הבדל ממשי בטמפרטורות בין השתיים. חשוב לשים לב להבדל במזג אויר בין הצד הדרום מערבי, הנמצא בים אנדמן וכולל איים כגון פוקט, קופיפי וקראבי, בו העונה הגשומה מתחילה מוקדם יותר, כבר בחודש מאי ונמשכת עד אוקטובר. לבין הצד הדרום מזרחי, הנמצא במפרץ תאילנד וכולל איים כגון קוסמוי, קופנגן וקוטאו, בו העונה הגשומה מתחילה מאוקטובר ונמשכת עד ינואר.

יש להתייחס לצבעים בתמונה כמו לרמזור