טיפים לתאילנד

sign

מידע חשוב למטיילים בתאילנד

מידע וטיפים חשובים לכל מי שנוסע לתאילנד, ורוצה לדעת מה אסור ומה מותר בתאילנד.

בכל טיול במדינה זרה, חשוב לקחת בחשבון את החוקים של המדינה ולהכיר את הסכנות, לעיתים מפתיעות, הייחודיות לה, על מנת להתנהל בצורה בטוחה שתבטיח טיול מהנה. כאן נפרט את כל המידע שחשוב לדעת במהלך הטיול בתאילנד.

תאילנד היא מדינה טרופית, ששמה מתקשר אוטומטית לקוקוס מפנק עם איזה קש ומטריה, ואכן כמשקה הוא מאוד פופולארי וטעים, יחד עם זאת הוא גם ידוע בתאילנד כגורם לפציעות חמורות ולעיתים מוות (כ-150 איש נהרגים כל שנה). התופעה של נפילת קוקוסים מעצים נפוצה מאוד במזרח הרחוק, אז אם החלטת לנוח מתחת לעץ קוקוס נישא ברוח, רצוי שתחשוב שוב.

גם הקופים, שמשתלבים היטב ברקע האקזוטי, יכולים להוות סכנה. הם אומנם חמודים ותמימי מראה, ונכון שבא לך ללטף אותם, אך הם גם עלולים להיות נגועים במחלות. ובנוסף, הם בעלי כושר למידה גבוה, כך שאם חשקה נפשו של הקוף בארנק או במצלמה שלך, הוא ימצא את הדרך לחטוף אותה מידייך. באופן כללי, מאוד לא מומלץ ללטף או לשחק עם חיות משוטטות (קופים, כלבים, חתולים ועוד) בתאילנד, כיון שגם שריטה קלה מצריכה טיפול רפואי, בגלל הסכנה לכלבת.

לחובבי המסיבות וחיי הלילה ביניכם, ההמלצה היא להתרחק מסמים ואלכוהול זול. השלטונות בתאילנד מראים אפס סובלנות על שימוש, החזקה והפצה של סמים מכל סוג. האכיפה היא באמצעות שוטרים סמויים במסיבות פול מון, חיפוש במלונות וגסט האוסים, ביקורות פתאומיות ברחוב ועוד. העונשים על עבירות הקשורות בסמים נעים בין שנה בכלא התאילנדי לבין מאסר עולם. האלכוהול, בניגוד לסמים, אומנם חוקי בתאילנד, אך עדיין יכול להוות סכנה. חשוב לשים לב לא לקנות במקומות מפוקפקים שאין להם רישיון מכירה, לא לקנות מאנשים ברחוב שמערבבים לכם קוקטלים מבקבוקים פתוחים ועוד. אלכוהול זול ולא איכותי עלול להכיל כמות גבוהה מהמותר של מתנול (כוהל שקיים בכל משקה אלכוהולי), שעלול לגרום לנזקים חמורים לגוף, ובמקרים קיצוניים אף למוות.

בתחום התחבורה, אופנועים הם כלי התחבורה המועדף על ישראלים בתאילנד שלא רוצים לשלם מחירים גבוהים על נסיעות ולא רוצים להיות תלויים בתחבורה ציבורית. אך לצד הנוחות, קיימת גם סכנה. הכבישים בתאילנד רעועים לרוב, ועמוסים בכלי תחבורה שונים ותרבות הנהיגה שונה בהרבה מהתרבות בארץ, לכן במידה והחלטתם לשכור אופנוע, תהיו בטוחים ביכולות הנהיגה שלכם. גם אם עשיתם תאונה, ונגרם נזק רק לקטנוע, קחו בחשבון שסוכנות ההשכרה יכולה לדרוש סכומים לא פרופורציונאליים עבור הנזק.

נושא חשוב נוסף, הוא נושא האוכל. האוכל בתאילנד עלול להכיל מרכיבים זרים שאינם מוכרים לחך הישראלי, כתוצאה, יכולות להיווצר תגובות אלרגיות חריפות למרכיבים אלה. חשוב לדעת מה נמצא באוכל לפני שאוכלים אותו, וכמובן להימנע מבשר, דגים, פירות ים וביצים חיות, כדי לא לחטוף סלמונלה.