כללי ברזל לחופשה מושלמת בתאילנד


כמה כללי ברזל לחופשה מהנה בתאילנד
בשביל להבטיח לכם חופשה כיפית מומלץ לקרוא ולהפנים ????

⚫ כבדו את משפחת המלוכה ואת הדת הבודהיסטית, אל תדברו עם תאילנדים על משפחת המלוכה/פוליטיקה/משטרה, אתם רק אורחים ולא באתם לשנות את המדינה הזאת, תאילנדים לא אוהבים לדבר על כך ואם אתם מדברים על כך אז רק עם אדם שאתם ממש מכירים ורק אם הוא יוזם את השיחה.

⚫ לעולם אל תדרכו על שטרות כסף, השטרות נושאות את דיוקנו של המלך, כל זלזול בכסף הינו זלזול ישיר במלך והעונש חמור מאוד.

⚫ לעולם אל תעשו סמים או תקבלו סמים ממישהו שמציע לכם בתאילנד – תאילנד מענישה בחומרה רבה את כל מי שמתקרב לסמים אם זה לשימוש עצמי או למכירה והעונש הוא ממאסר ממושך עד לעונש מוות בזריקה ולא משנה מי אתם או מאיפה אתם, אם כבר בחרתם לעשות זאת תעשו זאת בחברת תיירים ולא תאילנדים, אם נתפסתם אז נסו להציע שוחד לשוטר ושוב אני מציע בכלל להתרחק מזה… (שימו לב שיש גם איסור שימוש בסיגרייה אלקטרונית).

⚫ אין להצביע על תאילנדים/לשבת עם רגליים לכיוון ראשם או על רהיט היות וכפות הרגליים נחשבות לחלק הכי מלוכלך בגוף/אין לגעת בראש של תאילנדי – זה אסור כי הראש הינו החלק הכי גבוה בגוף.

⚫ אין להרים קול על תאילנדי/להתווכח או לעשות פרצופים, תאילנדים גם ללא הבנת השפה יודעים לפרש שפת גוף – אם תאילנדי מרים עליכם מאיזו שהיא סיבה את הקול צודק או לא, תחייכו ותתרחקו בלי להרבות במילים – זה יחלץ אותכם מהמון צרות – יש לזכור שתאילנדי לרוב לא רב לבד עם פלאנג (זר) ויביא עמו עוד 10 אנשים עליכם… אל תגיעו למצב הזה מלכתחילה – בתאילנד לצעוק משמע כוח ולכן אין להרים קול בחזרה.

⚫בתאילנד יש המון בחורים ששינו את מינם לבחורות, שמם בתאי זה קאטוי ובאנגלית ליידי בוי. אין לומר בנוכחות שלהם ליידי בוי זה מבחינתם שם גנאי ולא להסתלבט עליהם, הם הרבה פעמים ייזמו איתכם מגע/שיחה, שתפו פעולה ומי שלא בעניין כמובן יבהיר יפה שהוא לא מעוניין והם יתרחקו, ניסיון להתרחק בכוח יכול להביא לאלימות מצידם ושימוש בדיבור לא יפה יביא לעקב בראש – זכרו אלו גברים בסוף.

⚫אם סגרתם בדוכן מחיר עם תאילנדי לעולם אל תמשיכו לנסות להוריד במחיר עוד יותר, התאילנדי יתעצבן וזה לא יגמר בטוב אלא אם תשלמו את מה שסוכם, מלכתחילה תסגרו על מחיר מקסימלי שאתם יכולים לשלם על המוצר ואל תרדו מזה אחרי שהתאילנדי מסכים – הוא מבחינתו מקבל את הכסף ככה או ככה.

⚫ לבליינים כשאתם אוספים בחורה מאיזה מועדון וכו' חובה לסגור מחיר כבר לפני האיסוף שלא יהיו הפתעות לאחר מכן כמו דרישה לתשלום מופרז שלא הסכמתם לו, סירוב/ויכוח עם עוסקת בתחום לא יגמר בטוב, קחו בחשבון שיש לה לרוב חבר תאילנדי שמחכה לכסף והוא יבוא אליכם עם חברים, כמו כן יש איסור חמור לקחת בחורה מתחת לגיל 18 אל תתביישו בדקו תעודת זהות (מלונות מכובדים אוכפים זאת), להזכירכם MISS זו בחורה, MR זה גבר ו-MRS זו נשואה – כמובן יש גם תעודות זהות מזוייפות לכן תפעילו שיקול דעת כי יש הרבה מבצעים של המשטרה ואכיפה.

⚫ לעולם אין לתת את הדרכון שלכם לאדם זר, בהשכרת קטנוע למשל תתבקשו לתת דרכון כערבון אין להסכים לכך, לתת רק או פקדון או צילום במידה ויש סירוב ממשיכים לעסק הבא, את הדרכון יש לנעול בכספת/מקום מאובטח ולהסתובב רק עם עותק עליכם כל הזמן, שימו לב אם נקלעתם לתאונת דרכים עם אופנועים בתאילנד לעולם אל תעזבו את זירת התאונה, אחרת תחשבו כאשמים ואז ינהגו בכם כבכל תאילנדי.

⚫כשאתם נכנסים לבית של תאילנדי, חנות או מקדש תמיד השאירו את הנעליים בכניסה – מתכננים הגעה למקדש? לבשו מכנסיים ארוכות ונעליים סגורות.

** תמיד תזכרו שגם אם תכנסו לאיזה בלאגן ויזמנו את המשטרה לווא דווקא שהיא תיהיה פרו לצידכם אלא לרוב היא לטובת המקומי… יש לנו התיירים כתובת והיא משטרת התיירות ובשיחת חינם מכל טלפון ניתן להגיע אליהם במספר 1155 הם יודעים גם יותר טוב אנגלית, פחות מושחתים ובאמת ינסו לעזור לכם.

תגיעו לחופשה בתאילנד שמחים, מנומסים, חייכנים.. והכל יהיה מעולה עבורכם.. זכרו אתם רק אורחים כבדו את המקום ויכבדו אותכם, חופשה נעימה!

תגובות