מסלול לשבוע בתאילנד

תאילנד היא מדינה גדולה מאוד עם המון אטרקציות שונות ומגוונות שאפשר לחוות. אמנם שבוע הוא זמן קצר, אך בהחלט אפשרי. הדבר הכי חשוב כשמגיעים לתאילנד לשבוע הוא לבחור אזור אחד שבו תרצו להתמקד. חבל לבזבז את הזמן בהעברות מיותרות, בחרו אזור אחד שמתאים כמה שיותר למה שאתם מחפשים (בטן-גב, מסיבות, ג'ונגלים וכו') ותתעמקו בו.

 

אופציה 1: איים מערביים

קראבי וקופיפי

שני היעדים האלה הם נקודות מוצא לאיים קטנים ומקסימים באזור ומהם תוכלו לצאת לטיולי יום שאסור לפספס כשאתם באזור. לעיר קראבי תוכלו להגיע בטיסה של כשעה ועשרים מבנגקוק.

בקראבי תוכלו לעלות על מקדש הבודהה שמוקף בקופים קטנים ושובבים ולחזות ביופי של האזור ובקופיפי תוכלו גם לעלות על תצפיות ולראות את כל האי הקטן מהגבעה.

למי שמחפש חיי לילה פרועים אז קופיפי היא בהחלט המקום בשבילכם. מדי לילה האי הופך למועדון אחד גדול וכל החוף מתמלא במופעי אש, מוזיקה וצעירים מפזזים עם דליי אלכוהול ביד.  

אופציה 2: איים מזרחיים

קו-טאו וקופנגן

שני האיים האלו הם האיים הכי מרשימים ומומלצים באזור, בשני האיים תוכלו לחוות נופים מדהימים, חופים קסומים וגם חיי לילה.

ישר לאחר הגעתכם לתאילנד, תוכלו להגיע בטיסה זריזה של כשעה מבנגקוק לקוסמוי ומשם לקחת מעבורת לאחד משני האיים האלה.

כמובן שתוכלו לבלות את השבוע שלכם בכל אחד מהם, אבל תוכלו גם לשלב בניהם. למי שמעוניין, בקופנגן נערכת פעם בחודש מסיבת הפולמון המפורסמת ובתקופה הזו האי הופך לעמוס מאוד וגם יותר יקר. לכן נסו לתאם את זמני ההגעה שלכם לאי בין אם אתם רוצים להשתתף בפול מון ובין אם לא.  

 

אופציה 3 : צפון

צ'אנג מאי, פאי וצ'אנג ראי

אם אתם מחפשים חוויה תאילנדית אותנטית, נוף עוצר נשימה, מקדשים קסומים וכמובן את השווקים הכי זולים במדינה – אז הצפון הוא בשבילכם.

עם נחיתתכם בבנגקוק, קחו טיסה של שעה לבירת הצפון – צ'אנג מאי. אפשר להישאר בעיר כיומיים ואז לקחת מיניבוס של 4 שעות לעיר הקטנה וההיפית-פאי. יומיים פה יספיקו לכם ואז תוכלו לנסוע לצ'אנג ראי ולקחת טיולי יום ולהכיר את האזור הירוק והקסום. שימו לב, על מנת להגיע מפאי לצ'אנג ראי, תצטרכו לחזור לצ'אנג מאי ומשם לקחת אוטובוס שלוקח 3-4.5 שעות.

לאחר כמה יומיים בצ'אנג ראי ולאחר שראיתם מספיק נופים מדהימים וטיפסתם על גבעה או שתיים, חזרו לצ'אנג מאי ומשם עלו על טיסה חזרה לבנגקוק ומשם הביתה.

למי שרוצה לראות את הצפון אך מעדיף לשהות כמה שפחות באוטובוסים הרריים, יוכל לוותר על צ'אנג ראי ולפצל את השבוע שלו בין צ'אנג מאי לפאי המקסימה.

תגובות