פאטיה – Pattaya

פאטאיה

פאטאיה
פאטאיה

פאטאיה היא עיר בחוף המזרחי של מפרץ תאילנד, כ-165 ק"מ דרומית- מזרחית לבנגקוק. כלכלת העיר מבוססת בעיקר על תיירות, כאשר חלק ניכר מהתיירות לעיר היא תיירות מין. בפאטאיה ניתן למצוא אלפי נערות עובדות ברחובות וברחוב הראשי של העיר נמצאים מועדוני חשפנות, מכוני עיסוי ועוד מקומות לסיפוק צרכים מיניים.

פאטאיה עמוסה במלונות פאר, מועדוני לילה רועשים, מסעדות משובחות, ברים, חיי לילה ומגוון אזורי קניות. לאחרונה יש ניסיון לנקות את התדמית הרעה שנוצרה לה, במטרה למשוך אליה גם משפחות וזוגות, לכן תוכלו למצוא בה לא מעט פעילויות המתאימות לכל המשפחה. רבים יטענו, שפאטאיה לא משקפת כלל את תאילנד האמיתית, אך אין ספק ששלושת מיליוני המבקרים שמגיעים לעיר כל שנה, מרוצים מאוד מההנאות ההדוניסטיות שהיא מציעה.

מזג האוויר בפאטאיה הינו חם ולח במהלך כל השנה, כאשר, כמו בכל תאילנד, ישנה חלוקה לשתי עונות עיקריות: העונה הגשומה והעונה היבשה. העונה הגשומה מתחילה במאי ומסתיימת באוקטובר, כאשר ספטמבר נחשב לחודש הגשום ביותר. העונה היבשה היא בחודשים נובמבר- אפריל. שימו לב, כי באזורי אקלים טרופי, כגון פאטאיה, עלול לרדת גשם בכל ימי השנה, אך עדיין יהיה חם, כך שתוכניותיכם לא יהרסו.

ההגעה לפאטאיה מבנגקוק מתאפשרת באמצעות כל אמצעי התחבורה. ניתן להגיע באוטובוס, ברכבת, במונית או במיני ואן, ברכב שכור או בטיסה. במידה ואתם מגיעים מהאיים המערביים או המזרחיים, מומלץ לקחת טיסה מפוקט או קוסמוי. שדה התעופה של פאטאיה ממוקם כ-30 ק"מ מחוץ לעיר ונקרא טאפאו (U-Taphao).

ההתניידות בתוך העיר אפשרית באמצעות מוניות, סגטאו (טנדרים מוניות), אוטובוסים או על ידי השכרת אופנוע (עלות של 150-200 באט ליום). שימו לב, כי השכרת אופנוע מומלצת לנהגים מנוסים בלבד, היות ומדובר על עיר סואנת שהנהיגה בה שונה לחלוטין מהמוכר בארץ.

מגוון האטרקציות שיש לעיר להציע הינו ענק, ומתאים לכל הגילאים (למרות השם המפוקפק שהעיר קיבלה). יש כאן פעילויות של ספורט אתגרי, שווקים וקניונים, גני טבע, מוזיאונים, מקדשים, פארק שעשועים, אקווריום, רכיבה על פילים ועוד.

גם מבחינת לינה, פאטאיה מציעה שפע לכל מבקריה. ההמלצה למשפחות היא לבחור לינה בחוף ג'ומטיאן. מדובר בחוף חולי שופע אטרקציות, ספורט ימי ומתקני חוף, בו המלונות שקטים יחסית למלונות במרכז העיר.

אין ספק, כי האטרקציה המרכזית של העיר היא חיי הלילה שלה, לכן פאטאיה נקראת גם "עיר החטאים". מרכז חיי הלילה הוא ה- Walking street. כאן תמצאו תערובת צבעונית של מועדוני ריקודים, מועדוני מוזיקה חיה, ברים, מועדוני חשפנות, מסעדות, דוכני רחוב ועוד.

בפאטאיה פועל גם בית כנסת והמפעילים מספקים שירותי דת. המקום אינו בית חב"ד, אך מתקיימות בו תפילות כל השבוע וסעודות שבת כשרות.

רצועת החוף של פאטאיה מחולקת לשני חופים עיקריים: "חוף פאטאיה" אשר ממוקם במקביל למרכז העיר, ו- "חוף Jomtien", אשר ממוקם בחלקה הדרומי של העיר. שתי רצועות החוף מופרדות ביניהן על ידי גבעה בשם Pratumnak.

כ-8 ק"מ מול חופי העיר ישנה קבוצת איים שנקראת ה"איים הקרובים" וכוללת את קו לאן, שנקרא גם אי האלמוגים, קו סאק ואי פרטי בשם קו קראק. כ-21 ק"מ מקו החוף, נמצאת קבוצת "האיים הרחוקים", שכוללת את קו פאי שמוכרז כשמורת טבע לאומית, ולכן הלינה בו אסורה, קו מאן וויצ'אי, קו הו צ'אנג, קו קלאנג וקו לואם. דרומית לקבוצת "האיים הרחוקים" נמצאים האיים קו רין, קו הין- קאו והין טון מאי- זהו סלע גדול שמזדקר מהמים.

מתוך: wikipedia