קו פיפי – Ko Pipi

ko pipi

קופיפי

איי פיפי ( Koh Phi Phi) הם ארכיפלג של שישה איים בים האנדמני, הממוקמים 48 ק"מ מזרחית לאי פוקט ו-40 ק"מ דרומית ליבשה הקרובה ביותר שהיא קראבי, ושייכים למחוז קראבי שבתאילנד. קופיפי הם שילוב מדהים של חופים לבנים ואבקתיים, ים טורקיז צלול, צוקים מרקיעי שחקים מאבני גיר ואלמוגים צבעוניים, שהופכים אותם לקבוצת האיים מהיפים באסיה.

שמם של האיים במקור הוא מהשפה המלזית (שפת האוכלוסייה המוסלמית שאכלסה לראשונה את האי ועדיין מתגוררת כאן) והמשמעות היא עץ המנגרובים. השם מתייחס לעצי המנגרובים הרבים שיש באזור, הגדלים בתוך המים.

איי פיפי מהווים מוקד משיכה פופולארי לתיירים הרבים הפוקדים את תאילנד. מלבד רביצה על החוף ושחייה במפרצי האיים, עיקר הפעילות כאן היא צלילות סביב האיים.  

ההגעה לקופיפי היא באמצעות מעבורת בלבד, מקראבי או מפוקט (ששם יש שדה תעופה גם).

האי הגדול ביותר, והיחיד שמיושב, בקבוצת האיים הוא קופיפי דון (Koh Phi Phi Don). השני בגודלו, שגם מחובר חלקית לקופיפי דון, הוא קופיפי לה (Koh Phi Phi Leh). ההגעה לקופיפי לה מתאפשרת דרך הים בלבד. מלבדם, ישנם עוד 4 איים קטנים ולא מיושבים בארכיפלג האיים קופיפי.

האיים הפכו לפופולאריים עוד יותר לאחר שבמפרץ מאיה, בשנת 2000, צולם הסרט "החוף" עם ליאונרדו דיקפריו. הצונאמי בשנת 2004, הרס ופגע קשות בקופיפי והותיר אחריו מאות הרוגים, ביניהם תיירים רבים. האי שוקם מחדש תוך מספר שנים. כיום תוכלו למצוא בקופיפי דון עשרות מלונות בכל הרמות, שיתאימו לכל סוגי התיירים, מסעדות ודוכני אוכל, סוכנויות נסיעה, ברים, מועדוני צלילה ושיט ועוד.

שימו לב, כי באי אין תחבורה ממונעת בכלל. פשוט כי הכפר עצמו קטן עם מדרכות צרות וצפופות ושאר האי הררי ובלתי נגיש, כך שאין צורך במכוניות. על מנת להתנייד ממקום למקום, ניתן ללכת ברגל או לשכור אופניים. בין האיים עצמם ניתן להשתמש סירת זנב ארוך או בסירת מנוע מהירה.

שיא עונת התיירות באי היא בחודשים דצמבר- פברואר. מבחינת מזג האוויר, גם כאן העונות מתחלקות לעונה יבשה ועונה רטובה וביניהן שתי עונות מעבר. העונה היבשה היא מסוף אוקטובר עד סוף אפריל, כאשר חודשי ינואר- פברואר הם ה"קרירים"  ומרץ- אפריל הם ה"חמים". העונה הרטובה היא בחודשי יוני עד ספטמבר. שימו לב כי תחילת ספטמבר ועד אמצע אוקטובר, נחשבת לעונת מעבר עם מספרי ימי גשם גבוה, שגורמים להצפות ולים מסוכן, עד לרמה של ביטול קווי המעבורת לקופיפי (לכן הכי פחות מומלצת).

מבחינת אטרקציות, יש כאן את כל מה שצריך לחופשה מושלמת: מסעדות ודוכני אוכל, מקומות לינה מגוונים, ים מושלם ושפע של ספורט ימי. האטרקציה הבולטת ביותר כאן היא צלילות ושנורקלינג מסביב לאיים, שידועים בעולם בזכות שוניות האלמוגים והחיים הימיים המרהיבים כאן. בנוסף, ניתן לטפס לנקודת התצפית של אי, לבקר בחופים הסמוכים, להפליג לאיים באזור (מומלץ במיוחד הוא טיול ל-7 האיים) וליהנות מחיי הלילה של האי.