מסלולים לתאילנד

נמל התעופה עובדה

נמל התעופה עובדה משמש את חיל האוויר הישראלי ואת התעופה האזרחית, בעיקר לטיסות לואו קוסט בינלאומיות. נמל התעופה עוּבדה נמצא במרחק של כ- 60 ק"מ מהעיר אילת, כ- 45 דקות נסיעה בכביש 12 או 60 דקות בכביש 90 (כביש הערבה). הטרמינל של נמל עוּבדה נפתח רק כאשר קיימת פעילות של טיסות אזרחיות ומסחריות.​

ב-2019, עם פתיחת נמל התעופה רמון, צפויות הטיסות הבינלאומיות לעבור בהדרגה לשדה התעופה החדש.

הגעה לעובדה

רכב פרטי

למגיעים מצפון:
       מכביש 40 אל צומת שיזפון (פונדק נאות סמדר), בצומת שיזפון 
       פנייה מערבה (ימינה) לכביש 12, נסיעה של כ- 20 ק"מ עד 
      לפנייה מזרחה (שמאלה) אל נמל התעופה עוּבדה.


למגיעים מאילת:
       בכיכר יותם יש לפנות לכביש 12, לאחר כ – 55 ק"מ, פנייה ימינה 
       אל נמל התעופה עובדה.

תחבורה ציבורית

אוטובוסים

 •  קו מספר 392 של אגד יוצא מבאר שבע לאילת ועובר בנמל התעופה בדרכו. הקו עוצר בצומת שנמצאת 10 דקות הליכה מהטרמינל עצמו. מחיר הנסיעה מבאר שבע הוא 42.5 ₪  ואורך הנסיעה הוא כשעתיים. מאילת הנסיעה היא 50 דקות ועלותה היא 21.5 ₪.
 • קו 282 של אגד מיועד לתושבי חוץ והוא נוסע מעובדה לאילת ועובר גם במעבר טאבה. לוח הזמנים של הקו מסונכרן עם לוח הטיסות היוצאות ונכנסות של שדה התעופה עובדה. המחיר לכיוון אחד הוא 21.5 ₪ והלוך חזור 43 ₪.

משדה התעופה עובדה לאילת: הנסיעה יוצאת 60 דקות לאחר נחיתת המטוס, שינוי בזמן הנחיתה המתוכנן יביא לשינוי בזמן היציאה של הקו משדה התעופה.

מטאבה לשדה התעופה עובדה: האוטובוס יוצא ממעבר הגבול טאבה 3.5 שעות לפני זמן הטיסה המתוכנן. שימו לב שגם במקרה זה, שינוי בזמן ההמראה יביא לשינוי בזמן היציאה של האוטובוס ממעבר הגבול טאבה ומתחנות האיסוף בדרך.

שאטלים

זמן נסיעה משוער: כשעה מאילת, כשלוש שעות מתל אביב וירושלים

 • אילת שאטל

חברת ההסעות אילת שאטל מפעילה שירותי הסעות מנמל התעופה עובדה מתל אביב, ירושלים, ואילת. לנוסעים מאילת המחיר הוא 8 דולרים, ומתל אביב או ירושלים המחיר הוא 35 דולרים. זמן הנסיעה מאילת הוא כשעה, בעוד זמני הנסיעות מתל אביב וירושלים הם כשלוש שעות.

 • ריינאייר

חברת הלואו קוסט ריינאייר מפעילה שירות הסעות משדה התעופה עובדה לתחנות מסוימות באילת. ההסעה יוצאת כ-60 דקות לאחר הנחיתה ויוצאת מאילת לשדה כ-4 שעות לפני הטיסה. המחיר של השאטלים של ריינאייר – 13.5 יורו לאדם ו-27 יורו לנסיעה הלוך חזור.

מוניות

תוכלו לקחת מונית פרטית מהשדה לאילת, המחירים הם: 182 ₪ (תעריף א), 215 ₪ (תעריף ב), 250 ₪ (תעריף ג).

תחנת מוניות טאבה: 08-6333339

שירותים שונים בשדה התעופה

 • בשדה יש שלושה מתחמי חנייה חינמיים הצמודים לטרמינל (החניון אינו שמור והאחריות היא על בעל הרכב בלבד).
 • השדה יחסית קטן אך הוא מציע שירות WIFI בחינם, בנוסף ישנן מספר חנויות במתחם הדיוטי פרי :חנות תכשיטים – ה. שטרן, חנות מזכרות ותוצרי הקיבוץ – נאות סמדר, חנות דיוטי פרי –  Duty Free Americas ומזנון Daily.
 • עם פתיחת שדה התעופה החדש רמון בשנת 2019, שדה התעופה עובדה צפוי להיסגר לטיסות בינלאומיות ולהישאר בחזקת חיל האוויר בלבד.
 • לטיסות בינלאומיות מומלץ להגיע כ-3 שעות לפני ההמראה.
 • בשדה אין שירות שמירת חפצים.
 • החזר מע"מ: תייר שאינו אזרח מדינת ישראל יגיש בקשה להחזר מע"מ (V.A.T Refund), על פי התקנות והנהלים, רק עם עזיבתו את הארץ, בגין רכישות שביצע בישראל.
  החזר מע"מ לתיירים ניתן לתבוע עבור רכישות עכשוויות בלבד. לא ניתן לבקש החזר מע"מ בדיעבד על מוצרים שנרכשו בנסיעות קודמת כפי שנהוג היה בעבר.
  חברת "מילגם" מפעילה בנמל תעופה עובדה דלפק שירות- V.A.T. Refund לקבלת החזר מע"מ כדלקמן:
  טובין שנשלחים במזוודה לבטן המטוס: טרם ביצוע צ'ק אין ומסירת המזוודות, יציג הדורש את המסמכים הרשמיים ואת הטובין שנרכשו בדלפק החזר מע"מ הממוקם באולם היוצאים (צ'ק אין).
 • בטרמינל ישנו דלפק להמרת מט"ח (מילגם, טלפון 08-6496580).
 • הנחיות בטחון: הבדיקה הביטחונית במגזרי הבידוק זמינה עבור כל נוסע שמתייצב עד שלוש שעות לפני טיסה.  
  חברות התעופה מפעילות דלפקים שלוש שעות לפני שעת טיסה, נציגי הבידוק הביטחוני דורשים להציג דרכון תקף וכרטיס טיסה או מסמך המעיד על הזמנת הכרטיס (כרטיס אלקטרוני).
  פריטים אסורים להטסה, כמו חפצים חדים או גזיות, אשר יאותרו במהלך הבדיקה הביטחונית במגזר השיקוף לכבודת יד, לא יאושרו להטסה.  
  נוסעים נעזרים ונשים בהריון:
  נוסע הזקוק לסיוע יפנה לסדרן הנמצא בראש התור לבידוק הביטחוני והוא ידאג לקדמו בתור ו/או לשלוח אליו בודק בטחוני. דרישה לכיסאות גלגלים או לנציג מלווה של חברת התעופה בפניה מראש אל חברת התעופה עמה טסים.
  נושאי קוצב לב- יש להציג את תעודת קוצב הלב שקיבלו מבית החולים בה רשום שם המושתל, מועד ההשתלה ושם המוסד הרפואי. לחלופין יוצג מסמך מרופא מטפל בו רשומים הפרטים       הללו. בעלי שתלים תוך גופיים שאינם יכולים לעבור בשער מגנומטר מסיבות רפואיות, יש להציג תעודה רשמית תומכת מבית החולים בה רשום שם המושתל, מועד ההשתלה ושם המוסד הרפואי. לחלופין, יוצג מסמך מרופא מטפל בו רשומים הפרטים האמורים.

נגישות : הטרמינל האזרחי בעוּבדה הוקם עוד בטרם קמה עמותת הנגישות של ישראל, אולם בשנים האחרונות נעשו התאמות לבעלי מוגבלויות.
בכל אולם נבנו שירותי נכים, ישנם כסאות גלגלים בכמות שנותנת מענה לכמות נוסעים גדולה הנזקקים לשירות זה ולכל חברת ניטול יש אמבוליפט – רכב המסייע להעלות בעלי מוגבלויות בנוחות מרבית למטוס.יש להזמין מראש את שירות האמבוליפט באמצעות חברת התעופה.
בדלפקי הכרטוס (צ'ק אין) ישנן לולאות השראה לכבדי שמיעה.
הכניסה לטרמינל ומסלול ההתייצבות לטיסה סומנו באמצעות סרט הדבקה צהוב, על מנת להתאימם לנוסעים כבדי ראייה.

6 טיולי יום מומלצים מבנגקוק

בנגקוק היא מטרופולין עצום עם מגוון דברים שאפשר לעשות בתור תייר: ממקדשים עתיקים, שופינג בלתי נגמר וחיי לילה מטורפים. עם זאת, מסביב לבנגקוק תמצאו מגוון אופציות רבות ומעניינות לפעילויות ואטרקציות מכל הסוגים שחבל לפספס.

לפניכם 6 הצעות לפעילויות יום שתוכלו לעשות סמוך לעיר בנגקוק.

1. ויקבורד
כשעה וחצי נסיעה מבנגקוק תמצאו את Otzki Wake Camp. פה תוכלו להירשם לפעילויות ויקבורדינג לכל סוגי הרמות והכישורים. למעט האטרקציות המימיות, המחנה מציע בנוסף בנגלו שקטים ושלווים על הנהר – למי שירצה לשהות שם. הבנגלו מתחילים מ-1000 באט ללילה. תוכלו למצוא חבילות הכוללות חצי שעה על המים וארוחת צהריים אורגנית ב-2000 באט.
Otzki Wake Camp, +66 (0) 86 994 6883

2. ביקור בקנצ'בורי
במרחק רכבת של כ-3 שעות נסיעה, תוכלו למצוא את העיר ההיסטורית המרתקת- קנצ'בורי. פה תוכלו לבחור ממגוון של פעילויות מעניינות המתאימות לכל המשפחה. הפארק הלאומי של ארוואן, מוזיאון הזכרון של Hellfire Pass, מוזיאון רכבת המוות וכמובן הגשר המפורסם מעל נהר הקוואי, כל אלה הם רק חלק מהאטרקציות המעניינות בקנצ'בורי, לא לפספס אם אתם בבנגקוק.

3. האי בנג-קרצ'או (Bang Krachao)
אם אתם רוצים לברוח מהעיר העמוסה אל עבר הטבע והאוויר הצח, בנג-קרצ'או זה האי לבקר.
האי המלאכותי מזמין את מבקריו לעשות בו טיולי אופניים, דבר שהוא כמעט בלתי אפשרי בבנגקוק. תוכלו להשכיר אופניים ליום שלם בפחות מ1$ ולפדל בשבילים המיועדים לכך. באי תוכלו לגלות את פארק Nakhon Kuenkhan, להשכיר סירות וקיאקים ולחקור את האגמים. כמו כן תוכלו להנות מהשוק הצף בסופי השבוע, השווקים כאן הם הרבה פחות תיירותיים מבנגקוק ולכן תוכלו להנות מחוויה הרבה יותר תרבותית- תאילנדית.

4. ביקור בקו-קרט (Ko Kret)
קו-קרט נמצאת כ-15 ק"מ צפונית למרכז בנגקוק. פה תוכלו למצוא את אחד הישובים העתיקים ביותר בתאילנד השייכים לבני המון (Mon). בין המאות 6-10 לספירה, הם היו שבט דומיננטי במרכז תאילנד. כמו כן, המקדש Wat Poramaiyikawas הוא נקודת עניין בולטת באי. בנוסף לכך, תוכלו למצוא כאן קרמיקה טרה-קוטה בעבודת יד ושווקי סוף שבוע המציעים מגוון סוגי מזון מקומי, פרחים ומזכרות ייחודיות להביא לחברים ולמשפחה. השווקים פתוחים בימי שבת וראשון מ-8 בבוקר ועד 16 אחה"צ.

5. ההריסות העתיקות של Ayutthaya
כ-70 ק"מ צפונית לבנגקוק נמצאת איוטאיה – הבירה העתיקה של תאילנד. ב-1991 ההריסות של העיר הוכרו על ידי מרכז המורשת העולמית אונסק"ו. תוכלו לחקור את ההריסות המעניינות ולגלות יותר על התרבות התאילנדית העתיקה והמרתקת.

6. הפארק הלאומי Khao Yai
בשל קרבתו לבירה, הפארק הלאומי קאו-יאי הוא אחד הפארקים הפופולאריים ביותר בתאילנד. פה תוכלו לגלות את הטבע המרתק של תאילנד, הרחק מהרעש וההמולה העירונית. אינספור שבילים לטיולים רגליים, חיות בר ויופי עוצר נשימה. הפארק אף הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

קורסי בישול בתאילנד

האוכל התאילנדי הוא אחד מהמטבחים המגוונים והמרתקים ביותר בעולם. אינסוף מתכונים ותבלינים גרמו לעולם כולו להתאהב במאכלים המדהימים מהארץ התאילנדית. תיירות האוכל בתאילנד היא אחת מהמובילות בעולם ואנשים מכל קצוות תבל מגיעים למדינה בשביל ללמוד את סודות הבישול המקומיים. השוק רווי באופציות המציעות אינספור קורסים ושיעורים המבטיחים לכם הנאה ולמידה קולינרית, אז איך בוחרים? לפניכם רשימה של בתי ספר וקורסים מובילים ללימוד בישול תאילנדי.

 1.  A lot of Thai

שיעורי בישול בכתה קטנה ואינטימית בעיר צ'אנג מאי. השפית שעומדת בראש בית הספר היא יואי (Yui) והיא אחת מהשפיות המובילות במדינה. בית הספר משך אליו מבקרים מפורסמים רבים, בין היתר גורדון רמזי. השיעורים עולים 1200 באט לשיעור מ-10:30 בבוקר עד 15:00 אחה"צ.

2.  BaiPai

בואו ללמוד בישול תאילנדי באווירה ביתית ומשפחתית. בית הספר נוסד על ידי משרד החינוך התאילנדי בשנת 2002 על מנת להפיץ את המטבח המסורתי שלהם לכל מי שחפץ בכך. במסגרת עלות הסדנא, בית הספר מציע הסעות מהמלון אל בית הספר (תלוי בזמינות). תוכלו לבחור בין שיעור בכתה, שיעור פרטי ופעילויות בקבוצות. מחיר סדנא של חצי יום הוא 2,200 באט.

3.  Bangkok Thai Cooking Academy

בית הספר מתהדר בהיצע רחב של שיעורי בישול – שיעורים רגילים, צמחוני, טבעוני,פרטי, מתחילים, מתקדמים, שיעורי מאפים, שיעורים למנות מיוחדות ואפילו שיעור מקצועי המועבר על ידי השף של בית הספר.

המחיר לשיעור רגיל הוא 1,400 באט לחצי יום, בוקר או אחה"צ.

4.  Basil Thai Cookery School

בית ספר לבישול הממוקם בעיר הצפונית צ'אנג מאיי. הכיתות אינטימיות ומוגבלת ל-6 אנשים בלבד. מתוך מגוון של מנות, תוכלו לבחור 7 מנות ללמוד להכין. המחיר הוא 1,000 באט, כולל הסעה למלון והמצרכים. קיים שיעור בוקר (09:00-15:00) ושיעור ערב (16:00-20:30).

5.  Chiang Mai Farm Cooking School

המוסד הנ"ל הוא הבית הספר הראשון לבישול עם חווה אורגנית השייכת לו.

במסגרת השיעור, המשתתפים עושים סיור באחד השווקים המקומיים בדרך. לאחר מכן נוסעים לחווה ושם אפשר לקטוף את המרכיבים שאיתם הם יבשלו. בית הספר מציע למשתתפים איסוף מבית המלון שלהם (במידה וזה נמצא בעיר, אך מומלץ לתאם איתם לפני). המחיר הוא 1,500 באט לשיעור של יום שלם, מ-08:30 בבוקר עד 17:00 אחה"צ.

6.  Kata Thai Cooking Class

בית ספר ללימוד בישול באי פוקט. קטה מציעים שתי אופציות: בישול צהריים (החל מ- 10:30 בבוקר) ב-2,000 באט ובישול ערב (החל מ-15:30) כולל סיור בשוק ב-2,300 באט, משך השיעור הוא 3-4 שעות.

7.  Pantawan Cooking

פאנטוואן הוא בית ספר יוקרתי ללימוד בישול. הוא ממוקם כ-15 דקות נסיעה מהעיר צ'אנג מאיי והסעות הלוך וחזור כלולות במחיר השיעור. למבקרים ישנה אופציה לבחור בין שיעור צהריים (09:11-13:30) ושיעור ערב (16:00-20:30). התפריט שבית הספר מציע הוא ייחודי ומגוון וכולל אופציות כמו אוכל צפוני, אוכל תאילנדי מלכותי וכו'. לפאנטוואן יש חוה אורגנית בה יוכלו המבקרים לקטוף אוכל שאותו אחר כך הם יבשלו.

8.  Phuket Thai Cookery School

בית הספר ממוקם באי התוסס פוקט, אך הרחק מכל ההמולה והרעש באזור פסטורלי וקסום של חוף סיראי. המחיר הוא 2,900 באט וזה כולל הסעה הלוך חזור מרוב המקומות באי (יש לתאם מראש את האיסוף).

9.  Phuket Thai Cooking Academy

בית הספר מציע אופציות של חצי יום, יום שלם, בישול צמחוני או טבעוני וגם למטיבי הלכת- קורסים של מס' שבועות. פה תוכלו ללמוד את סודות הבישול התאילנדי. מחיר לחצי יום הוא 2,200 באט אך אם אתם לוקחים 2 שיעורים באותו היום תשלמו רק 3,200 באט. כל שיעור תוכלו להכין 5 מנות מתוך 27 הקיימות בתוכנית.

10.  Siam Rice Thai Cookery School

בית הספר לבישול בצ'אנג מאיי מציע שיעורי חצי יום ויום שלם הכולל סיור בשוק. המחירים נוחים מאוד והם נעים מ-700 באט לחצי יום ועד 1000 ליום שלם. תוכלו לבחור את מה שתרצו להכין מבין 7 אופציות של מנות תאילנדיות מסורתיות.

11.  Silom Thai Cooking School

בית הספר בבנגקוק מציע מספר אופציות לשיעורים באווירה אינטימית של עד 10 תלמידים בכתה. תוכלו לבחור מבין שיעורי בוקר (09:00-12:20), אחה"צ (13:40-17:00) או ערב, ללא סיור שוק (18:00-21:00). מחיר השיעור הוא 1,000 באט.

12.  Small house Thai Cooking

בית הספר לבישול הנ"ל נמצא בעיר צ'אנג מאיי והוא מציע שיעורים פרטיים לבישול אוכל תאילנדי מסורתי. הקבוצות הן 2-4 משתתפים והמחיר כולל הסעה הלוך חזור וסיור בשוק. האיסוף הוא ב-09:30 והשיעור נמשך עד 15:00. תוכלו לבחור בין לימוד של אוכל תאילנדי, תאילנדי צפוני, צמחוני או שיעור פרטי עם יותר אופציות. המחיר הוא 1,500 באט. בנוסף, קיימת אופציה לשיעור לרגישים לגלוטן.

 

נחיתה רכה בתאילנד

שדה התעופה בבנגקוק – סים, כסף והתמצאות

מידע כללי

השדה הבינלאומי בבנגקוק הוא אחד השדות הגדולים והעמוסים ביותר באסיה והוא מארח כל שנה מעל ל-58 מיליון נוסעים. מסוברנאבומי תוכלו לקחת טיסות קישור ליעדים רבים ברחבי אסיה וגם טיסות פנים בתוך תאילנד. השדה ממקומם כ-25 ק"מ מהעיר בנגקוק ויש מגוון דרכים קלות, זולות ומהירות להגיע מהשדה אל העיר (למידע נוסף על דרכי הגעה מסוברנבומי).

 

הגעה

בזמן הטיסה שלכם ממדינה אחרת אל תאילנד, אתם תקבלו טופס קטן למלא בשביל רשויות ההגירה. הטופס הזה נקרא Arrival Form והוא מיועד לרשויות ההגירה של תאילנד. מלאו אותו באותיות לטיניות גדולות והקפידו לדייק את הפרטים שאתם כותבים. יחד עם הטופס, תצטרכו למלא טופס עזיבה (Departure Form), את הטופס הזה תחתימו אצל השוטר בביקורת גבולות וכאשר תעזבו את תאילנד תצטרכו למלא ולתת אותו בביקורת היוצאת. שמרו עליו היטב כי אתם תצטרכו להציגו ביציאתכם מהמדינה. מומלץ לצלם את טופס היציאה ולשמור בטלפון, כך שאם בטעות תאבדו אותו אז יש לכם הוכחה כלשהי להראות להגירה. ישירות לאחר ביקורת גבולות תוכלו למצוא את המסוע של המזוודות, בדקו מה הטיסה שלכם ולפי הסימון, גשו למסוע של הטיסה שלכם.

 

התמצאות

כלל ברזל בשדות תעופה הוא לא להיבהל אלא פשוט לקרוא את השלטים. ברוב שדות התעופה הגדולים בעולם תמצאו שילוט נוח וברור, כך שאין צורך להילחץ.

וכך, גם שדה התעופה של בנגקוק מאובזר בשילוט נוח וברור שבעזרתם תוכלו למצוא את מה שאתם מחפשים בקלות ובמהירות.

 

המראות

כל דלפקי ההמראות בשדה ממוקמים בקומה הרביעית. צ'ק אין של טיסות פנימיות הוא בשורות B ו-C. שורה A מוקדשת לתאי איירוייז רויאל פירסט קלאס ונוסעי רויאל סילק. טיסות בינלאומיות נמצאות בשורות D עד W. נא הקפידו להגיע לשדה לפחות שעתיים לפני טיסה בינלאומית (במיוחד עם חברות תעופה ישראליות) וכשעה לפני טיסה פנימית.

 

WIFI

השדה מרושת באינטרנט אלחוטי שפועל ברוב המקומות (אך לא בכולם) בשביל להירשם תצטרכו למלא כתובת מייל וזה יאפשר לכם לגלוש. לאחר שייגמר הזמן תוכלו פשוט להירשם בכתובת אימייל אחרת.

סים

לפני שאתם נוחתים, נא וודאו שהסים הישראלי לא פועל ואופציית הנדידה כבויה, אחרת חברת הסלולר תיגבה מכם כסף רב אפילו מבלי שעשיתם שום דבר בטלפון. את הסים התאילנדי תוכלו לרכוש עם הגעתכם לשדה התעופה לאחר שתצאו מאולם קבלת המזוודות (למידע נוסף על סים בתאילנד).

כסף

התשובה לשאלה האם כדאי להביא מזומן או אשראי, היא אינה חד משמעית ותלויה המון בסוג הטיול ומה אתם מעדיפים. אם חשוב לכם הביטחון ואתם לא רוצים להסתובב עם הרבה כסף אז כמובן שאשראי. אופציה זו היא היקרה ביותר אך גם הרגועה ביותר. למי שרוצה לחסוך ולא מתכוון להוציא המון כסף אז דולר או יורו במזומן היא האופציה הטובה ביותר. שימו לב שהרבה פעמים ובמיוחד בקניות גדולות, האופציה לגהץ תהיה זולה יותר ממשיכות מכספומט. רצוי לבדוק את תעריף העמלות של כל כרטיס בנפרד. ידעו את הבנק שלכם שאתם טסים לחו"ל, שכן בנקים רבים יחשדו בהוצאות הזרות ויחסמו לכם את הכרטיס.

 

בשדה התעופה

לא כדאי לצאת משדה התעופה בלי כסף מקומי בכלל.

שלא כמו בהרבה שדות תעופה בעולם, כאן דווקא ניתן להחליף כסף בשערים טובים מאוד ולפעמים אפילו יותר טובים מיעדי תיירות פופולאריים ברחבי תאילנד.

הדוכנים המומלצים נמצאים חצי קומה מתחת ל-B  בסמוך לרכבת מצד שמאל, בדוכנים שם תמצאו את השערים הכי טובים. על שטרות מעל 50 דולר תקבלו שער יותר טוב.

 

כספומטים

אזורי התיירות בתאילנד מלאים בכספומטים ואם אתם מרגישים יותר בנוח למשוך ולא להסתובב עם הרבה מזומן אז זה גם בסדר. רוב בתי העסק לא מקבלים אמריקן אקספרס או דיינרס וחברות האשראי המומלצת ביותר הן ויזה ומאסטרקארד. אם יש לכם כרטיסי אשראי בינלאומיים נוספים שהשארתם בבית, שמרו את הפרטים שלהם למקרה שהכרטיס שאצלכם ייגנב. כך תוכלו להשתמש בכרטיסים האחרים לדברים מסוימים מרחוק ולא תתקעו בלי שום דבר. בשדה התעופה תוכלו למצוא את אחד הכספומטים היחידים במדינה בהם אפשר למשוך דולרים, יורו וליש"ט ולא רק באטים, הכספומטים נמצאים בקומת ההמראות.

דרך טובה  להימנע מ-200 באט עמלת משיכה בכספומט היא לגשת לסניף בנק ולמשוך אצל פקיד בעזרת כרטיס המאסטרקארד שלכם (לפעמים גם ויזה), בצורה הזו תחסכו את עמלת המשיכה מהכספומט.

 

כסף מזומן – למי שמרגיש נוח להסתובב עם כסף מזומן, מומלץ שישאיר אותם בכספת הנעולה שבחדר מלון. אם אתם שוהים באכסניות למניהן, הקפידו לנעול את החפצים שלכם בארוניות עם מנעול אישי וגם להיות יצירתיים לגבי האופן שבו אתם מחביאים את הדברים יקרי הערך שלכם.

בנקים אונליין – בשנים האחרונות, החלו לצוץ בנקים אירופאים אשר מציעים חשבונות בנק באינטרנט ללא שום סניף פיזי. כמה מהבנקים האלה מציעים משיכת כסף מכל רחבי העולם ללא עמלת המרה או משיכה (עד סכום מסוים). Revolut  האנגלי ו-N26 הגרמני הם דוגמא לשני בנקים כאלה.

המחאות נוסעים – לא מומלץ ולא משתלם בכלל.

 

טיפ: למי שממש רוצה לחסוך על עמלות, יכול לשאול בקרב חברים שחזרו מחו"ל או שיש להם עבודה עם משכורת במט"ח אם הם ירצו להחליף אתכם דולרים או יורו בתמורה לשקלים.

 

שאטל לשדה התעופה Don Mueang (DKK)

שדה התעופה הגדול השני בבנגקוק נקרא Don Mueang והוא נמצא כ-40 ק"מ מסוברנאבומי. הקוד של השדה הוא DKK וממנו תוכלו למצוא מגוון טיסות ליעדים ברחבי אסיה.

בין שני שדות התעופה פועל שאטל מצוין שמחבר בניהם בקלות ובמהירות ותוך כשעה תוכלו לעבור בין שדה תעופה אחד לשני.

השימוש בשאטל הוא חינם בהצגת כרטיס טיסה לאותו היום או יום למחרת וכמובן דרכון, השירות פועל על בסיס מקום פנוי כך שאין צורך להזמין מקום מראש. בשאטל יש מיזוג אויר וגם מקום למזוודות גדולות.  

השירות פועל מ-05:00 בבוקר ועד 00:00 בלילה, כל 12 עד 30 דקות תלוי בשעת היום, אך שימו לב כי בזמני פקקים או סופות, זמן הנסיעה יכול להתארך עד אפילו כשעתיים.

בסוברנאבומי תמצאו את השאטל בקומה השנייה ליד דלת מספר 3 ובדון מואנג תוכלו לתפוס את השאטל בטרמינל 1, קומה 1 ודלת מספר 6.

 

שמירת חפצים

חברת Airportels  נמצאת בקומה B בסמוך לחלפני הכספים. השירות מאפשר לכם להשאיר חפצים בכל סוגי הגדלים והמשקל והמחיר ליום יהיה 100 באט בלבד. לתקופה ארוכה יותר תוכלו לשלם אף פחות מזה.

תוכלו למצוא עוד דוכנים לשמירות חפצים בקומה 2 ו-4 עם השילוט Left Luggage.

 

אוכל

בשדה תוכלו למצוא מגוון רחב של מאכלים, החל מתאילנדי ועד לג'אנק פוד אמריקאי מהיר שכולנו אוהבים. למי שמעוניין לשלם פחות על האוכל מוזמן לרדת לקומה הראשונה ליד שער 8, פה נמצאת הקנטינה שגם משמשת את עובדי השדה – Magic Food Point. פה תמצאו אוכל תאילנדי במחירים מצחיקים של 35-50 באט למנה עיקרית ו-10-15 באט למשקה. בכניסה למתחם קונים ואוצ'ר אצל המוכרת ואז נותנים אותו לדוכן שרוצים. אם אחרי שאכלתם נשאר לכם כסף בואוצ'ר, אתם תוכלו לקבל עליו בחזרה את הכסף.

המקום פתוח 24 שעות ביממה וזו הזדמנות מצוינת לאכול אוכל תאילנדי אמיתי לפני החזרה הביתה.

במידה ונשארו לכם מעט באטים לפני הטיסה חזרה, תהיה זו מחווה נחמדה להשאיר אותם כטיפ לאחד המוכרים ולא להיסחב עם זה בחזרה לארץ.

 

לאונג'

הרבה חברות תעופה מציעות לאונג'ים מפנקים לנוסעים שלהן. כמובן שכל חברת תעופה והחוקים שלה, לכן שווה לבדוק אם הלאונג' כלול בכרטיס הטיסה הספציפי שלכם, חבל לפספס.

 

שינה בשדה

במידה והגעתם לסוברנבומי בערב והטיסה שלכם בבוקר, תשמחו לדעת כי בשדה התעופה הגדול יש מגוון פינות נעימות ונוחות לישון בהם. החל מספסלים נוחים וספות (אם אתם תרמילאים או מטיילים על תקציב) מקפסולות למספר שעות ועד חדרים. תוכלו למצוא מלונות ממש בשדה עצמו או מחוץ לו.

למידע נוסף על שינה בסוברנבומי (אנגלית).

10 הסיורים המומלצים בפאטאיה

כשזה מגיע לדברים לראות ולעשות בפאטאיה – השמיים הם הגבול. לעיר החוף התוססת הזו יש כמעט הכל : סיורים, ספורט ימי, דיג במים עמוקים, מופעי קברט, גנים בוטנים, מוזיאונים והרשימה ממשיכה. בשביל להקל עליכם ובשביל שתוכלו ליהנות מהחופשה כמה שיותר, הכנו לכם רשימה מסודרת של 10 הפעילויות המומלצות בפאטאיה.

 

המופע של טיפאני

אין מי שלא אוהב סיפור נהדר עם הרפתקאות ורומנטיקה, והמופע של טיפאני מספק את החוויה הזו בצורה הטובה ביותר. זהו מופע עוצר נשימה האורך שעה ומספק חוויה מדהימה של סאונד, צבע ואור. במופע של טיפאני תוכלו לחזות ביופי תיאטרלי המלווה בריקוד, פארודיה, ממוזיקת בוליווד לריקודים קוריאנים ואפילו בורלסקה קומית.

 

המופע של אלקזאר

בדומה למופע של טיפאני, גם אלקזאר יספק לכם מופע ייחודי וססגוני. תלבושות מופרזות, ליידיבויז מהממים, ובמה יפיפייה הם רק חלק מהמכלול שיגרום לכם ליהנות מהמופע הפנטסטי הזה. מבמות רוסיות, K פופ, ארמונות פרסיים ואפילו החלל החיצון.

 

האי קו-סאמט

במרחק קצר של שעתיים נסיעה תוכלו לבקר באי המקסים קו-סאמט. האי מתאים לטיול יומי מפאטיה (ואפילו מבנגקוק שכן האי נמצא 3 שעות משם) אך גם לשהייה של מספר ימים. באי המקסים תוכלו לשחות במי טורקיז יפיפיים, לשכב על החוף הלבן וליהנות מהאוכל הנפלא.

 

מוזיאון ה- Ripley’s Believe it or Not!

המוזיאון של ריפלי הוא שרשרת של מוזיאונים בכל רחבי העולם שמציגה למבקרים בה עובדות משעשעות ואף הזויות על העולם שלנו. במוזיאון בפאטיה תוכלו למצוא מעל ל-300 מייצגים הפרושים על פני 10 אזורים. בביקור בריפלי תוכלו למצוא מייצגים כמו יגואר משנת 1937 שכפול בגודלו מסירת מנוע או העתק של הטיטאניק שעשוי כולו מגפרורים. המוזיאון מעניין ודינאמי ותוכלו אף לבלות בו יום שלם, מושלם לבילוי משפחתי חינוכי וגם מהנה!

 

אי האלמוגים של פאטיה – קו לארן

במרחק קצרצר של 45 דקות שייט על סירה מצידה המערבי של פאטיה, תוכלו למצוא את קו-לארן, הידוע גם כאי האלמוגים. בקו-לארן תוכלו ליהנות ממגוון חופים יפיפיים ואווירה שקטה ונעימה, אם תחליטו להישאר שם ללילה תוכלו ליהנות משקט ושקיעה מהממת לאחר שמטיילי היום נוסעים חזרה לפאטיה.

 

פארק המים – Cartoon Network Amazone

למי שמטייל עם ילדים, לא ימצא שעשוע טוב בשבילם מזה – פארק המים קרטון נטוורק אמזון.

פארק המים הוא הראשון בעולם שמבוסס כולו על רשת הסרטים המצוירים האמריקאית והוא כולל כ-150 אטרקציות שונות! ממגלשות סלאלום מטורפות, אבובים, בריכות גלים וכמובן מופעים של דמויות הקרטון נטוורק האהובות! יום כיף לכל המשפחה!

 

אומגה – Flight of the Gibbon Adventure

בואו לחוות את הקסם, יופי ואת ההרפתקה של יערות הגשם התאילנדים בצורה המטורפת ביותר- פעילות אקסטרים! חובבי האומגות יתאהבו ב"הרפתקת פלייט אוף גיבון". האומגה ממוקמת במרומי הפארק הלאומי ומשם תוכלו לגלוש במהירות של 3 קמ"ש עם נוף ג'ונגל קסום, גשרים שמימיים ואדרנלין מטורף.

 

Art in Paradise

גלריית אמנות מיוחדת במינה, שזה תוכלו להפוך לחלק ממייצג האמנות עצמו. בגלריה, האמנים משתמשים בטריקים של נקודת מבט שיוצרת אשליה אופטית שהמבקרים יכולים להפוך לחלק ממנה. ציורי התלת מימד המדהימים נראים כאילו הם עומדים לצאת מהמסגרות שלהם ואתם יכולים לתרגל את היצירתיות שלכם ולהחליט איך אתם רוצים להשתתף וכך ליצור אמנות משלכם ובכיכובכם. בגלריה תמצאו כ-100 פריטים והסיור בה לוקח כשעתיים.  

 

מקדש בודהה- The Hill At Wat Phra Khao Yai

למי שאוהב לחזות בתצפיות מנקודות גבוהות – פסל הבודהה בפאטיה הוא בשבילכם. גבעת הבודהה הגדול היא הגבעה בה עומד פסל הבודהה הגדול ביותר בעיר. הפסל הוא בגודל 18 מטר והוא נמצא כ-100 מטר מעל גובה פני הים. כשמגיעים לפסגה אפשר לחזות בנוף של פאטיה כולה וגם חוף ג'ומטיין. המקדש עדין משמש את המקומיים ותוכלו לראות נזירים בודהיסטים ומתפללים מקומיים רבים באזור.

 

המוזיאון הסיני – Anek Kusala Sala

אם כבר נמצאים במזרח, אז למה לא להרחיב את הידע על עוד תרבות פופולארית באזור?

המוזיאון נבנה על מנת לבסס את הידידות בין הסינים והתאילנדים והוא מכיל מעל 300 מייצגים אומנותיים מהתרבות הסינית. במוזיאון תוכלו למצוא פסלים רבים הפרוסים על פני 2 קומות, בניהם פסלים של מייצרי נשקים, חייטים ואפילו מבשלי אלכוהול.

9 האיים הטובים ביותר מסביב לפאטאיה

האיים מסביב לפאטאיה מספקים חווית אסקייפ אידיאלית מעיר החוף התוססת אך העמוסה. חלקם גדולים במיוחד וחלקם אף בלתי מיושבים אך כולם בעלי חופים עוצרי נשימה ומים צלולים ונעימים.

כאן, תמצאו את המידע לגבי האיים הטובים ביותר מסביב לפאטאיה שבהם תוכלו לצלול, לשנרקל ואף לדוג.מאחר והפעילויות האלה אינן זמינות בעיר פאטיה עצמה, המבקרים בה פונים לאיים הקרובים אליה וכתוצאה מכך האיים הפכו לפופולאריים ביותר בקרב חובבי הים.

ניתן להגיע לאיים מסביב לפאטיה בקלות יחסית, לאלה שמאוכלסים ניתן להגיע באמצעות מעבורות קבועות ולאיים שאינם מאוכלסים ניתן להגיע על ידי שכירת סירת מנוע או סיור. באופן כללי, האיים מחולקים לפי ה"רחוקים" וה"קרובים" וכמעט כל הסירות אליהם יוצאות ממזח הבאלי האיי או מה-Ocean Marina Yacht Club ב-נה ג'ומטיין.

 

אי האלמוגים (קו-לארן)

אי האלמוגים הוא הגדול ביותר מבין האיים שניתן להגיע אליו מהמזח של באלי האיי והוא היחיד שמיושב. יש מספר מלונות קטנים – בכפר, מסביב לחופים הגדולים ובאזור של המזח נאבאן. יש 6 חופים עיקריים – Samae, Tien, Tawaen שבהם יש אפשרות ללון, ו- Naul, Tonglang, Tayaiy  שבהם תוכלו למצוא לפחות מסעדה אחת, להשכיר אופנועי ים, סירות בננה ועוד. ניתן לעשות שנורקל במים אך שימו לב לסירות הרבות שעוברות באזור. לאי יש מספר דרכים סלולות שדרכם תוכלו להגיע עם אוטובוסים או מוניות קטנוע לחופים האחרים. יש מעבורת קבועה מהמזח של פאטיה – באלי האיי לנאבאן שלוקחת 35 דקות ועולה 35 באט לאדם (כיוון אחד). אם אתם קבוצה של עד 9 אנשים תוכלו להשכיר סירה שתיקח אתכם לכל חוף שתרצו ותעלה בין 1500-2000 באט בשביל נסיעה של 20 דקות ומרחק של 7 קילומטר עד לאי.

 

קו-סאק

האי היה בעברו אתר נופש אקסקלוסיבי לעשירים ומפורסמים בלבד אך היום פתוח לכלל האוכלוסייה. האי מעוצב בצורת U ויש בו 2 חופים בלבד עם שביל המחבר בינהם. האי הצפוני של קו סאק נמצא בחלקו הפנימי של ה-U ואורכו 250 מטרים בלבד, הוא פופולרי ביותר לבטן-גב, שחייה ואפילו מספר קטן של מסעדות. סיורי צלילה מבקרים באופן קבוע בריף האלמוגים ובשרידי הספינה המלאכותיים שנמצאים באזור. אם תרצו לגלות מעט היסטוריה תוכלו ללכת אל השביל שמחבר את שני החופים ושם תמצאו טביעות רגליים בבטון אשר שייכים לאנשים מפורסמים כמו ניל ארמסטרונג שהגיע לאי כמה חודשים לאחר שחזר מהירח!

לקו-סאק תוכלו להגיע על ידי סירות מנוע מהמזח של באלי האיי.  

 

קו-קרוק

האי הקרוב ביותר לפאטיה הוא גם הקטן ביותר – אורכו הוא 100 מטרים, עם חוף חולי בצדו המזרחי וחוף סלעי במערבו. באי ניתן לסעוד, לשבת בבר חוף, להשכיר אופנוע ים וסירות בננה, אך לא ניתן ללון בו. האלמוגים בסמוך לאי הם יעד מצוין לשנורקל וצלילה. לאי תוכלו להגיע אך ורק עם סירות מנוע.

 

קו פאי (במבו איילנד)

האי קו-פאי הידוע גם כבמבו איילנד נמצא כ-23 קילומטרים מפאטיה והוא הגדול מבין שרשרת של עוד ארבעה איים קטנים אשר זמן ההגעה אליהם הוא עד כשעתיים.

קו פאי נמצא תחת השגחה של חיל הים התאילנדי, מה שאומר שאין שם מתקנים קבועים והלינה בו היא אסורה. השיזוף על החוף הטהור, שחייה או שנורקל מסביב לריף האלמוגים המצוין היא מותרת.

ריף האלמוגים מסביב לקבוצת האיים וההריסות של אניית הנחיתה HTMS Khram הם מנקודות הצלילה הטובות ביותר באזור של פאטיה.

על מנת להגיע לקו-פאי תצטרכו לקחת סירת מנוע ממזח באלי האיי.

 

קו-רין (גנאט איילנד)

גנאט איילנד הוא פיסת גן עדן קטנה שבה תמצאו חופים מושלמים, מים צלולים וריפי אלמוגים מדהימים.

מי שייעשה שנורקל או צלילה יוכל אף לראות משפחות של צבי ים ואפילו פגז משומש מאימונים של חיל הים התאילנדי, למי שדואג זה בטוח לגמרי לבקר שם (אבל מומלץ לא לנסות לגעת בפגז). האי פופולרי מאוד למבקרי השייט של ה- Ocean Marina Yacht Club אך ניתן גם אליו להגיע עם סירות מנוע.

 

קו-קארם

האי היפיפה הזה שייך באופן בלעדי לחיל הים התאילנדי ולכן השהייה עליו היא אסורה. עם זאת, הסיור של ה- Ocean Marina Yacht Club עושים בו לעיתים עצירה קצרה של עד שעה בלבד.

העובדה שאין שום דבר על האי הופכת אותו לחווית הרובינזון קרוזו המושלמת.

 

קו-לינג (אי הקופים)

על אף ששמו האמיתי של האי הוא Koh Klet Kaew, האי הקטן והמוקף ג'ונגל הזה קרוי גם אי הקופים. על האי תוכלו למצוא את קופי המקוק חובבי הסרטנים. סירות המנוע הרבות שמגיעות לאי הרגילו את הקופים הקטנים לנוכחותם של בני האדם, והם יבואו לחוף בריצה בשביל לגנוב מכם פירות טעימים.

 

קו-סי-צ'אנג

האי הקרוב ביותר לבנגקוק ואי הנופש לשעבר של משפחת המלוכה, הוא פופולרי ביותר גם בקרב התאילנדים. חוף המנהרה המתמוטטת נחשב לאהוב ביותר על האי. אטרקציות נוספות על האי כוללות שחייה וקיאקים בין המפרצונים השלווים הרבים וגם הליכה או רכיבה על אופניים מסביב לפגודות, מקדשים והמבנים העתיקים (למשל הבודהה הצהוב של Wat Them Chakrabongse). לאי יש מבחר מצוין של מסעדות מקומיות ואפשרויות לינה. מבחינת דרכי הגעה – ישנה מעבורת קבועה בין Sri Racha לאי, היא עולה 40 באט לאדם ולוקחת כ-15-20 דקות.

 

קו-סאמט

אחד האיים הפופולאריים ביותר בקרב הנופשים בפאטיה. באי תמצאו צוקים תלולים בצידו המערבי וחופים מדהימים בצידו המזרחי. זהו אזור שבו תושבי בנגקוק ופאטיה הצעירים וחובבי המסיבות נוסעים אליו, שכן יש בו אזור מרכזי עם חיי לילה תוססים. באי אף תמצאו פסטיבל פופ-רוק המתקיים פעם בשנה! בקו-סאמט תמצאו אופציות לינה רבות, החל מבונגלו פשוטים ועד לאתרי נופש של חמישה כוכבים. הדרכים באי ברובן אינן סלולות ולכן דרך הגעה פופולארית ממקום למקום היא באופנועי שטח, אוטובוסים תאילנדים פתוחים וכמובן הליכה שכן האי מספיק קטן בשביל ללכת ממקום למקום. המים הצלולים והכחולים מסביב לאי מושלמים לשחיינים, שנורקל וצוללנים. לאי תוכלו להגיע באמצעות מעבורת סדירה שיוצאת ממזח באן פי בריונג (שעה דרומית לפאטיה) והיא תעלה לכם 100 באט לשעה של שייט עד לאי. אם תרצו להגיע לשם מאיים אחרים בפאטיה, תוכלו לעשות זאת באמצעות סירות מנוע תוך 20 דקות.

ביטוח נסיעות לחו"ל – PassportCard

פספורט כארד – ביטוח נסיעות לחו"ל, פנו עכשיו לסוכן כדי להתאים את הביטוח המשתלם עבורכם

 • סוכנות הביטוח ארז רם נוסדה בשנת 1984 במטרה לספק ללקוחותיו שירותי ביטוח וייעוץ בכל ענפי הביטוח .
 • מיום הקמתו לעצמו מספר עקרונות לטיפול בלקוחותיו תוך כדי השמת דגש על הפרטים הקטנים
 • תודות  לשיתוף פעולה עם חברות הביטוח המובילות בישראל יצרנו סל מוצרים רחב הנותן מענה לכל סוגי הביטוח .
 • קהל לקוחותינו מהמגזר העסקי והפרטי משרדינו מעניק טיפול אישי ומקצועי ומסור לכל לקוחותינו ללא הבדל קטנים או גדולים כאחד  .
 • כיום, היקף הפעילות שלנו משמעותי ביותר בחברות הביטוח ומציבות אותך – הלקוח, כלקוח מועדף , ומבטיחים לך  שברגע הקובע – אנחנו איתך!

מסלול לתאילנד ל-10 ימים

10 ימים בתאילנד זהו פרק זמן אידיאלי בשביל להכיר אזור נבחר במדינה. ב-10 ימים מומלץ לבחור אזור אחד שתרצו להתמקד בו (מזרח, מערב או צפון) ולכסות כמה יעדים באותו האזור. כך למשל שאם תבחרו לטייל בצפון, תוכלו לכסות מספר ערים וכפרים ואם תבחרו בדרום תוכלו לבקר בקבוצות איים הקרובים אחד לשני. במסלול של 10 ימים מומלץ להימנע מנסיעות ארוכות וימים שמוקדשים אך ורק לנסיעה עצמה.

 

אופציה 1: דרום מזרח

קוסמוי, קו-טאו וקופנגן

עם הגעתכם לתאילנד, תוכלו להגיע בטיסה זריזה של כשעה מבנגקוק לקוסמוי ומשם לקחת מעבורת לאחד משני האיים האלה.

קוטאו וקופנגן הם האיים הכי מרשימים ומומלצים באזור, בשני האיים תוכלו לחוות נופים מדהימים, חופים קסומים וגם חיי לילה. קוסמוי הוא אי גדול ובו תוכלו ליהנות מההמולה אך גם למצוא את הפינות השקטות והשלוות שלכם.

כמובן שתוכלו לבלות את עשרת הימים שלכם בכל אחד מהם, אבל תוכלו גם לשלב בניהם. שלושת האיים נמצאים במרחק מעבורות של מספר שעות אחד מהשני לכן ההעברה מאי לאי היא יחסית פשוטה.

למי שמעוניין, בקופנגן נערכת פעם בחודש מסיבת הפולמון המפורסמת ובתקופה הזו האי הופך לעמוס מאוד וגם יותר יקר. לכן במידה ואינכם מעוניינים להשתתף בפול מון, מומלץ לקבוע את ההגעה לאי כאשר המסיבה לא מתקיימת.

 

אופציה 2 : צפון

צ'אנג מאי, פאי , צ'אנג ראי ובנגקוק

אם אתם מחפשים חוויה תאילנדית אותנטית, נוף עוצר נשימה, מקדשים קסומים וכמובן את השווקים הכי זולים במדינה – אז הצפון הוא בשבילכם.

עם נחיתתכם בבנגקוק, קחו טיסה של שעה לבירת הצפון – צ'אנג מאי. אפשר להישאר בעיר כיומיים ואז לקחת מיניבוס של 4 שעות לעיר הקטנה וההיפית-פאי. יומיים-שלושה פה יספיקו לכם ואז תוכלו לנסוע לצ'אנג ראי ולקחת טיולי יום ולהכיר את האזור הירוק והקסום. שימו לב, על מנת להגיע מפאי לצ'אנג ראי, תצטרכו לחזור לצ'אנג מאי ומשם לקחת אוטובוס שלוקח 3-4.5 שעות.

לאחר כמה יומיים בצ'אנג ראי ולאחר שראיתם מספיק נופים מדהימים וטיפסתם על גבעה או שתיים, חזרו לצ'אנג מאי ומשם עלו על טיסה חזרה לבנגקוק.

למי שרוצה לראות את הצפון אך מעדיף לשהות כמה שפחות באוטובוסים הרריים, יוכל לוותר על צ'אנג ראי ולפצל את השבוע שלו בין צ'אנג מאי לפאי המקסימה.

בבנגקוק תוכלו להישאר בין 2-4 ימים, תלוי במה תרצו לעשות. מבחינת קניות, המבחר כאן עצום ותוכלו למצוא מגוון קניונים, שווקים ודוכנים בכל מקום. אם עשיתם בחוכמה והשארתם את רוב הקניות לסוף הטיול אז בנגקוק בהחלט תנעים את זמנכם.

מסלול לשבוע בתאילנד

תאילנד היא מדינה גדולה מאוד עם המון אטרקציות שונות ומגוונות שאפשר לחוות. אמנם שבוע הוא זמן קצר, אך בהחלט אפשרי. הדבר הכי חשוב כשמגיעים לתאילנד לשבוע הוא לבחור אזור אחד שבו תרצו להתמקד. חבל לבזבז את הזמן בהעברות מיותרות, בחרו אזור אחד שמתאים כמה שיותר למה שאתם מחפשים (בטן-גב, מסיבות, ג'ונגלים וכו') ותתעמקו בו.

 

אופציה 1: איים מערביים

קראבי וקופיפי

שני היעדים האלה הם נקודות מוצא לאיים קטנים ומקסימים באזור ומהם תוכלו לצאת לטיולי יום שאסור לפספס כשאתם באזור. לעיר קראבי תוכלו להגיע בטיסה של כשעה ועשרים מבנגקוק.

בקראבי תוכלו לעלות על מקדש הבודהה שמוקף בקופים קטנים ושובבים ולחזות ביופי של האזור ובקופיפי תוכלו גם לעלות על תצפיות ולראות את כל האי הקטן מהגבעה.

למי שמחפש חיי לילה פרועים אז קופיפי היא בהחלט המקום בשבילכם. מדי לילה האי הופך למועדון אחד גדול וכל החוף מתמלא במופעי אש, מוזיקה וצעירים מפזזים עם דליי אלכוהול ביד.  

אופציה 2: איים מזרחיים

קו-טאו וקופנגן

שני האיים האלו הם האיים הכי מרשימים ומומלצים באזור, בשני האיים תוכלו לחוות נופים מדהימים, חופים קסומים וגם חיי לילה.

ישר לאחר הגעתכם לתאילנד, תוכלו להגיע בטיסה זריזה של כשעה מבנגקוק לקוסמוי ומשם לקחת מעבורת לאחד משני האיים האלה.

כמובן שתוכלו לבלות את השבוע שלכם בכל אחד מהם, אבל תוכלו גם לשלב בניהם. למי שמעוניין, בקופנגן נערכת פעם בחודש מסיבת הפולמון המפורסמת ובתקופה הזו האי הופך לעמוס מאוד וגם יותר יקר. לכן נסו לתאם את זמני ההגעה שלכם לאי בין אם אתם רוצים להשתתף בפול מון ובין אם לא.  

 

אופציה 3 : צפון

צ'אנג מאי, פאי וצ'אנג ראי

אם אתם מחפשים חוויה תאילנדית אותנטית, נוף עוצר נשימה, מקדשים קסומים וכמובן את השווקים הכי זולים במדינה – אז הצפון הוא בשבילכם.

עם נחיתתכם בבנגקוק, קחו טיסה של שעה לבירת הצפון – צ'אנג מאי. אפשר להישאר בעיר כיומיים ואז לקחת מיניבוס של 4 שעות לעיר הקטנה וההיפית-פאי. יומיים פה יספיקו לכם ואז תוכלו לנסוע לצ'אנג ראי ולקחת טיולי יום ולהכיר את האזור הירוק והקסום. שימו לב, על מנת להגיע מפאי לצ'אנג ראי, תצטרכו לחזור לצ'אנג מאי ומשם לקחת אוטובוס שלוקח 3-4.5 שעות.

לאחר כמה יומיים בצ'אנג ראי ולאחר שראיתם מספיק נופים מדהימים וטיפסתם על גבעה או שתיים, חזרו לצ'אנג מאי ומשם עלו על טיסה חזרה לבנגקוק ומשם הביתה.

למי שרוצה לראות את הצפון אך מעדיף לשהות כמה שפחות באוטובוסים הרריים, יוכל לוותר על צ'אנג ראי ולפצל את השבוע שלו בין צ'אנג מאי לפאי המקסימה.