אטרקציות בפאי

אטרקציות בפאי

מי שמגיע לפאי יודע שהוא בא בעיקר כדי לנוח וליהנות מהנופים של המקום, מבחינת אתרים לבקר בהם- אין כאן הרבה כאלה. 2 ק"מ מהעיירה פאי, נמצאת פאי עילית, הממוקמת על גבעה ומציעה נוף מרשים על האזור, במיוחד בשעות השקיעה.

טיול לקניון של פאי (Kong Lah)– זהו רכס צר ואדמדם עם עמקים מיוערים תלולים (בעומק 50 מטרים) משני צדדיו, אשר יחד עם האופק הכפרי יוצרים תמונת נוף מרהיבה. שימו לב כי הדרך מאוד צרה ויש ללכת בזהירות רבה, על מנת שלא למעוד לאחד הצדדים. ניתן לבחור בין ללכת בשביל ההליכה (המסוכן), או להסתפק בצפייה מפלטפורמת התצפית. הכניסה חופשית.

טיול למעיינות החמים – יש שלושה אתרי מעיינות חמים פופולרים באזור פאי. שניים מהם נמצאים זה בסמוך לזה בצד הדרום מערבי של העיר מרחק של כ-7 ק"מ מהמרכז. האחד הוא פארק המעיינות החמים הממשלתי, כניסה לשם תעלה כ-400 באט לאדם. השני הוא ריזורט המעיינות החמים hot springs resort בו יש בריכות חמות מאוד (רותחות ממש) וגם בריכת רחצה גדולה יפה קרירה ורגילה (הן במרחק של כ-200 מטר זו מזו) הכניסה לשימוש עולה במתחם 100 באט למבוגר. נסיעה מהמרכז לשם במונית 250-300 באט לכל המונית. ניתן להגיע עצמאית בקטנוע. האתר השלישי והנעים במיוחד נמצא במרחק של כ-16 ק"מ צפונית מערבית לפאי. זאת בעצם בריכת נחל רדודה ונעימה ופושרת (כ-30+ מעלות) עם מים צלולים ומהנים. המעיינות האלו נקראים .Sai Ngam הכניסה עולה 20 באט למבוגר.

טיול לחוותThoms Elephent – חוות הפילים הזו שמה דגש על יחס מכובד לפילים ומשקם פילים שהוצלו מקרקסים ומופעי התעללות בתאילנד. בעלות של 400 באט ניתן לרכב על הפיל (ללא כסא רתום, אלא על הפיל עצמו), להאכיל ולרחוץ את הפיל בנהר, וכן לקבל הסבר על המקום ועל מהלך החיים של הפילים. חוויה מומלצת ומחנכת לכל גיל. ניתן להזמין בכל סוכנות נסיעות בעיר.

רפטינג – ניתן לבחור ברפטינג של יום אחד או של יומיים שכולל ביקור במפלים, במעיינות החמים ולינה בשטח בשקי שינה. ניתן להזמין בכל סוכנות נסיעות.

שייט על נחל פאי – שייט באווירה רגועה, שמאפשר להנות מנופי המקום.

טיול למערת נטיפים –(Tham Lod) במקום יש 3 מערות נטיפים בצורות וגדלים שונים. נכנסים למערה ע"י סירות. הדרך אל תוך המערה מאוד יפה ומרשימה. מערת הנטיפים נמצאת קרוב לעיר מה הונג סון.

טיול למפל מו פאנג (Mae Paeng)המוכר מבין מפלי פאי ונמצא 12 ק"מ מערבית לפאי. מפל של 3 שלבים, בגובה חמישה מטרים, הנשפך על גבי סלעים המאפשרים להתגלש אל בריכת הרחצה שהוא יוצר. הגלישה ממש לא מומלצת ומאוד מסוכנת!! ניתן להגיע גם בקטנוע. מונית פיק אפ תעלה כ-500 באט הלון וחזור. 

קורס בישול – ניתן לקחת קורס בישול של אוכל תאילנדי. יש בפאי 2 ביה"ס מקצועיים עם מורים טובים. האחד הוא Asia Scenic והשני Pai Cocking School. ניתן לקחת קורס של כמה ימים או קורס של יומי, במהלכו ילמדו אתכם לבשל מאכלים מסורתיים. זהו קורס מהנה וטעים.

 

 

תגובות