אטרקציות בצ׳יאנג מאי

אטרקציות בצ׳יאנג מאי

בעיר צ'אנג מאי ובסביבתה יש אינסוף אטרקציות לעשות ומומלץ לבלות בעיר ובאזורים סביבה, תקופה של כשבוע. כל אטרקציה שבוחרים לעשות לוקחת בדרך כלל בין חצי יום ליום שלם. לכולן אפשר להירשם באחד ממשרדי הנסיעות הרבים בעיר, ולעיתים גם דרך המלון. חשוב לוודא, במעמד הזמנת האטרקציה או הפעילות, שהמחיר כולל איסוף והחזרה למלון. כמוכן, תמיד אפשר לנסות ולהוריד מחיר, בעיקר אם באים בקבוצה.

מוזיאונים

צ'אנג מאי היא מרכז תרבותי, בו העבר וההווה נפגשים, לכן אין זה מפתיע שיש בה מגוון מוזיאונים, רבים מהם מציגים את ההיסטוריה והתרבות של ממלכת לאנה (הממלכה הצפונית). אחד המוזיאונים החשובים בצ'אנג מאי הוא המוזיאון הלאומי של העיר, שנחשב למוזיאון החשוב ביותר של צפון תאילנד. המוזיאון נמצא תחת חסותם של מלך ומלכת תאילנד. הוא שופץ בשנת 1996, כחלק מחגיגות 700 שנה להקמת צ'אנג מאי. המוזיאון מחולק ל-6 תערוכות, שמציגות את התקופות בהיבטוריה של צ'אנג מאי, עד התקופה הנוכחית. מחיר כניסה עולה 30 באט, והוא ממוקם ליד מקדש ג'ט יוד.

מוזיאון מעניין נוסף, הוא מוזיאון דארה פירום (Dara Phirom). דארה הייתה מקורבת למלך ראמה החמישי, ואחותה למחצה של נסיך ממלכת לאנה. דארה חיה לפני למעלה ממאה שנה, תרמה רבות לאיחוד ממלכת לאנה עם ממלכת סיאם, והייתה אוספנית של אומנות, ריהוט ובגדים. היום, רוב האוספים האלה מוצגים בביתה לשעבר, שהפך למוזיאון על שמה. מחיר כניסה 20 באט, המוזיאון ממוקם על כביש מא רים, בערך 30 ק"מ צפונה מהעיר העתיקה.

גם ביקור במוזיאון השבטי מאוד מומלץ, במיוחד לחובבי האנתרופולוגיה, שמעוניינים להכיר את השבטים שהרכיבו את ממלכת הצפון. המוזיאון עבר לאחרונה והיום ממוקם בבניין מודרני בן שלוש קומות, בפארק ראטצ'מנקלה. גם מי שמתכנן לבקר בכפרים של צפון תאילנד יכול להרוויח מביקור במוזיאון. כאן מוצגים התלבושות, הכלים והאומנות של רוב השבטים הצפוניים, ויש גם מצגת שקופיות שמציגה את סיפורם של האנשים המעניינים האלה. הכניסה בחינם.

5 מקדשים מומלצים

צ'אנג מאי נוסדה לפני למעלה מ-700 שנה ומאז הספיקו עמים רבים ושליטים שונים לשלוט בה. אותם שליטים הנציחו את שלטונם באמצעות בניית מקדשים לכבודם ובצלמם. כתוצאה, בצ'אנג מאי נמצאים למעלה מ-200 מקדשים, של תרבויות שונות, והיא נחשבת לאחת הערים המקודשות בעולם.

  1. Wat Phra That Doi Suthep- או בקיצור Wat Doi Suthep. זהו מקדש מהפנט, שנחשב לחשוב ביותר והמתוייר ביותר בצ'אנג מאי. שימו לב, שכדי להגיע למקדש, צריך לעלות במעלה ההר, על אופנוע שכור, כחלק מסיור או בטנדר עם מקומיים, ואחר כך לצעוד עוד 309 צעדים כדי להגיע לפסגה שמתנשאת מעל מגורי הנזירים ומיני המקדשים, שם נמצא צ'אדי הזהב.
  2. Wat Chedi Luang- מקדש צ'אדי לואנג ממוקם במרכז העיר העתיקה, מרחק הליכה ממלונות ואטרקציות רבות. פירוש השם "לואנג" הוא "מאוד גדול", ואכן המבנה המרכזי מצדיק את שמו. המקדש נבנה בשנת 1385 (מאז שופץ וחודש) והיה בעבר ביתו של פסל הבודהה מברקת, שהיום שוכן במקדש על שמו בבנגקוק. צמוד לצ'אדי לואנג ישנו מקדש נוסף, צנוע בהרבה, בשם ואט פאן טאו. במידה והגעתם לצא'די לואנג, מומלץ להיכנס גם לפאן טאו.
  3. Wat Phra Singh- מבחינה ויזואלית, כנראה המקדש הכי מרשים בצ'אנג מאי, כתוצאה משיפוץ וצביעה שעבר במאה ה-19. הוא נמצא במרחק הליכה מצ'אדי לואנג, ומומלץ לבקר בשניהם יחד.
  4. Wat Phra That Doi Kham- מקדש שמוכר בזכות פסל הבודהה היושב, בעיקר בקרב המקומיים ופחות בקרב התיירים, כנראה בגלל מיקומו הרחוק יחסית. פסל הבודהה המרשים משתרע לגובה של כמעט 20 מטר, וצבוע בצבעי לבן וזהב, מלבד הפסל יש במקדש, המוקף גן, עוד המון פגודות ומקדשים קטנים. כל המתחם היפה הזה נבנה לפני יותר מ-1000 שנה, ובהחלט מומלץ לבקר בו.
  5. Wat Lok Molee- מקדש מרשים, הממוקם בקצה הצפוני של העיר העתיקה, שנבנה במאה ה-14, ולמרות ששופץ מאז, הצ'אדי עצמו מעיד על גילו האמיתי. למרות מיקומו המרכזי, המקדש פחות מתוייר, כנראה בגלל שהוא יחסית מוסתר, ולכן הוא נחשב למקום עם שקט ושלווה.

תגובות