איים בקרבת פאטאיה – תאילנד

איים בקרבת פאטאיה

איים בקרבת פאטאיה
איים בקרבת פאטאיה

מסביב לפאטאיה ישנם איים רבים, חלקם בגדר ביקור חובה אם אתם מגיעים לאזור. אפשר להגיע לאיים כחלק מטיול מאורגן, שניתן להזמין בכל סוכנות נסיעות או באופן עצמאי עם סירת מנוע. לרוב הטיול המאורגן כולל גם שנורקלינג, קיאקים וביקור בנקודות תצפית מומלצות. הנה כמה מהאיים באזור:

  1. אי האלמוגים (Koh Larn)– אחד האיים המומלצים לבקר בהם, שטחו כ-4 קמ"ר, הוא האי הגדול ביותר בקרבת פאטאיה, והיחיד שמתגוררת עליו אוכלוסיה מקומית. כשמו כן הוא, מלא באלמוגים יפים, מים צלולים וחול אבקתי לבן. באי יש גם מספר מלונות, בשלושה מהחופים העיקריים של האי, סאמאי, טיאן וטוואין ובשלושת החופים האחרים יש כמה מסעדות בודדות, אך ללא אפשרויות לינה. כאן תוכלו גם לשכור אופנועים, לצלול ולעשות ספורט ימי. ההגעה היא באמצעות מעבורת שיוצאת ממזח פאטאיה (Bali Hai) ומגיעה לאי האלמוגים, משך ההפלגה הוא כ-35 דקות, והעלות היא 30 באט. אפשרות נוספת היא לשכור סירת מנוע מהירה שתגיע לאי האלמוגים תוך 20 דקות ותעלה בין 1500-2000 באט.
  2. Koh Sak– אי שהיה בעבר אי פרטי עבור העשירים והמפורסמים בלבד, והיום פתוח לכולם. יש בו שני חופים עיקריים ומלבד בטן גב, רבים מגיעים לכאן כדי ליהנות מצלילה. ההגעה לאי אפשרית באמצעות סירת מנוע בלבד, ממזח באלי היי שבפאטאיה.
  3. Koh Krok– האי הכי קרוב לפאטאיה וגם הכי קטן מבין האיים שבקרבתה, באורך של 100 מטר בלבד. בצידו המזרחי ישנו חוף חולי ויפה, וצידו המערבי הינו סלעי ולא נגיש. יש באי מספר מסעדות, מקומות להשכרת אופנועי ים ובננות וכסאות חוף אך אין אפשרות ללון בו. המבקרים באים לכאן כדי לצלול ולשנרקל בשוניות שמסביב לאי. ההגעה אפשרית בסירת מנוע בלבד.
  4. Koh Phai (Bamboo Island)– אי הבמבוק הוא האי הגדול ביותר בקבוצת האיים הרחוקים, שכוללת גם את קו קלאנג, קו לואם, קו לואם נוי וקו מאן ויצ'אי. קבוצת איים זו ממוקמת כ-21 ק"מ מפאטאיה, וההגעה יכולה לקחת כשעתיים. אי הבמבוק נמצא תחת הפיקוח של הצי המלכותי התאילנדי ולכן הלינה באי אסורה. האזור סביב האי נחשב לטוב ביותר, סביב פאטאיה, לצלילה ושנורקלינג, לכן עיקר המבקרים הם כאלה שבאו לשם כך. ההגעה היא בסירת מנוע בלבד, אין שירות מעבורות.
  5. Koh Rin (Gnat Island)– פיסה קטנה של גן עדן, שכוללת חופים חוליים יפיפיים, מים צלולים, ושוניות אלמוגים מרהיבות. מי שיתמזל מזלו יזכה גם לראות משפחות של צבי ים במים. המבקרים בעיקר הם בעיקר אוהבי השמש והשיזוף למיניהם. ההגעה היא בסירת מנוע.
  6. Koh Khram– למרבה הצער האי הגדול והמהם הזה סגור למבקרים בגלל שייכותו לצי המלכותי התאילנדי. הדרך היחידה להגיע לאי היא כחלק משייט של יאכטות, שלעיתים עושות כאן עצירה של שעה, עצירה ארוכה יותר אסורה.
  7. Monkey Island (Koh Klet Kaew)– אי קטן ומיוער שמוכר בזכות אוכלוסיית הקופים המקוקים שחיים כאן. המקוקים רגילים לאינטראקציה עם בני אדם, ולכן ברגע שישמעו את המנועים של הסירות, יבואו בריצה לקבל את הפירות שהתיירים מביאים איתם.
  8. Koh Si Chang– האי הקרוב ביותר לבנגקוק ומי שהיה בעבר אתר הנופש המלכותי. האי פופולארי בעיקר בקרב המקומיים. יש כאן כמה חופים קטנים שממוקמים בין אזורי התיישבות של האוכלוסייה המקומית. אטרקציות נוספות באי הן קיאקים וטיולים רגליים, ביקור במקדשים ובכפרי הדייגים. ניתן להגיע במעבורת שעולה 40 באט ותביא אתכם לאי תוך כ-20 דקות.
  9. Koh Samat– אי קטן מדרום לפאטאיה, שבצידו המערבי ישנם צוקים ענקיים ומרשימים ובצידו המזרחי ישנם חופים יפים. האי הוא מקום מפלט עבור המקומיים מבנגקוק ופאטאיה, ובעיקר עבור סטודנטים שמגיעים לכאן בסופי שבוע, כדי לחגוג. באי יש לא רק חיי לילה סוערים, אלא אפילו פסטיבל מוזיקה שנתי שנחגג כאן. ניתן להגיע לאי בנסיעה שאורכת כשעה, במעבורת של כשעה או בסירת מנוע מהירה שתביא אתכם לאי ב20 דקות. יש כאן מגוון מקומות לינה בכל טווחי המחירים, מסעדות וברים רבים.   

תגובות