איים סמוך לקופנגן – תאילנד

איים סמוך לקופנגן

קוסמוי– האי הגדול ביותר במחוז סורטאני, והשלישי בגודלו בתאילנד (228 קמ"ר). קוסמוי הוא מוקד תיירותי אהוב במיוחד על תיירים מכל העולם, ועל הישראלים בפרט. הוא אומנם יעד ממוסחר למדי, אך בזכות גודלו, גם בו תוכלו למצוא מקומות מבודדים שלווים יותר. האי מציע מגוון רחב של אפשרויות לינה, החל מריזורטים יוקרתיים ועד בקתות עץ פשוטות, ושלל מסעדות, ברים, קניות וחיי לילה. החוף המרכזי הוא חוף צ'אוונג, בו נמצא גם בית החב"ד המקומי. לפרטים נוספים בעמוד שלנו על קוסמוי.

קוטאו– פירוש השם בתאילנדית הוא "אי הצב" בגלל צורתו של ההר הגדול ביותר באי והוא שוכן כ-40 ק"מ מקופנגן. קוטאו הוא אי קטן יחסית עם מעט תושבים, אך מבחינה תיירותית, הוא אחד המוכרים. יש באי כ-150 מקומות לינה בדרגות שונות, והמון מסעדות, ברים ומועדונים עבור התיירים שמגיעים מקוסמוי וקופנגן. הגישה לאי מתאפשרת רק במעבורת (שעה מקופנגן, שעתיים מקוסמוי), מה שמאפשר איזון יחסי מבחינת כמות התיירים שמגיעים, ועוזר לאי לשמור על אווירה רגועה ושלווה. האטרקציה העיקרית, בזכותה התפרסם האי, היא אתרי הצלילה והשנורקלינג הרבים שיש באי. שוניות האלמוגים מסביב לאי נחשבות ליפות באזור, ויש כאן מספר גדול של מועדוני צלילה בינלאומיים עם הציוד החדיש ביותר ועם מדריכים מכל העולם.

Angthong National Park– הפארק הלאומי הימי אנג טונג הוא ארכיפלג של 42 איים קטנים, המתפרשים על 250 קמ"ר, ממערב לקוסמוי. האיים בולטים בנוף של האזור, בגלל היותם גבוהים מאוד ועולים מהים כקירות סלע בגובה של מאות מטרים. לחלקם יש חופים חוליים ובתוליים וניתן לעלות עליהם, וחלקם סלעיים מאוד. כל האזור מלא בשוניות מרהיבות ודגה טרופית ססגונית ומלאת חיים. ניתן להזמין טיול יום לפארק בכל סוכנות נסיעות בקוסמוי וקופנגן, שכולל שנורקלינג, שייט קיאקים, ארוחת צהריים, טיפוס למערת נטיפים וטיול רגלי. לרוב מדובר על יום שלם, החל מ-9:00 עד 17:30. המחיר הוא בין 2000-2500 באט, כולל כניסה לשמורה וכל האטרקציות (לעיתים שייט קיאקים משולם בנפרד, יש לבדוק בסוכנות).

 

תגובות