איי קופיפי והאזור

איי קופיפי והאזור

Koh Phi Phi Leh– קופיפי לי הוא למעשה אי שמחובר לקופיפי דון (האי המרכזי), ונמצא 1.5 קילומטר מהקצה הכי דרומי של קופיפי דון. קופיפי לי אינו מיושב, וההגעה אליו מתאפשרת רק באמצעות סירה. זאת כיוון שבנקודת החיבור לאי פיפי דון מתנשאים צוקים וסלעים בין ג'ונגל עבות, ולכן לא ניתן להגיע לאי רגלית. האי פיפי לי מוקף צוקי גיר אנכיים, ויערות גשם ירוקים ומוכר בזכות אתרי הצלילה המדהימים שלו.

בקופיפי לי ישנם מפרצים מרהיבים, אליהם מגיעים תיירים מכל העולם כדי לצלול ולהינות מהחופים הלבנים והאבקתיים שלהם. המוכר בהם הוא מפרץ מאיה, בו צולם הסרט "החוף", ומביא אליו יום יום מאות מטיילים. הפחות מוכרים אך מומלצים הם: Sama Bay, Palong Bay ו- Pi Leh Bay. בקצהו הצפוני של מפרץ פי לי, יש את מערת הויקינגים, שמוכרת בזכות כמות גדולה של קני סיסים, שנחשבים למעדן אצל הסינים.

Bamboo Island– האי הכי צפון מזרחי בארכיפלג האיים של פיפי. ממוקם כ-5 קילומטר מקופיפי דון, זהו מקום מפלט אידיאלי לחובבי השלווה. אומנם עוצרים כאן סיורים למיניהם כחלק מיום הטיול שלהם, אך לרוב האי די ריק ורגוע. האי, כמעט כולו מוקף, בחופים עם חול לבן, וצל שמתאפשר בזכות כמות רבה של צמחיה. בלב ליבו של האי צומחים עצי במבוק, ומכאן גם שמו. בצידן הצפון מזרחי של האי ישנו בר קטן שמגיש משקאות מרעננים. כמו כל איי פיפי, גם כאן הפעילות הנפוצה היא צלילה. ההגעה לכאן מתאפשרת כחלק מסיור, או באופן עצמאי, באמצעות סירה. משך ההפלגה מקופיפי דון היא כארבעים דקות. שימו לב, שהגעה באופן עצמאי תדרוש תשלום של 400 באט, כיון שמדובר בחלק משמורת טבע ימית.

Mosquito Island– אי היתוש ממוקם כ-2.5 ק"מ מקופיפי דון, וכמו 5 מתוך 6 האיים שמהווים את הארכיפלג של פיפי, גם הוא אינו מיושב. באי, שני חופים מרכזיים, בצידו המזרחי, אך לרוב הם די ריקים, וזאת בגלל כמות גדולה של יתושים, שיוצאים לחפש קורבנות אחרי השקיעה. האי ידוע בעיקר בזכות, איך לא, השונית המרהיבה שמאפשרת מראות נהדרים לצוללנים.

Koh Bida Nok& Koh Bida Nai– שני האיים הכי דרומיים בארכיפלג האיים פיפי. הם ממוקמים כ-1.5 ק"מ דרומה מקופיפי לי. האיים בנויים מצוקים בלבד, ולמעשה אין גישה ליבשה. הם בעיקר מוכרים בזכות אפשרויות הצלילה שמתאפשרות בזכות חיי ימיים מגוונים מאוד (יש כאן כרישי זברה וטריגונים), ואופציות צלילה לכל סוגי הצוללנים ממתחילים ועד מתקדמים עם יכולות צלילה גם במערות.

Koh Khai Nok– אי קטן שממוקם 25 ק"מ צפון מערבה מאיי קופיפי. המבקרים באי הם בעיקר כאלה שחוזרים מטיול יום בדרכם לפוקט (האי נמצא 15 דקות מפוקט). כאן תמצאו חנויות, שמשיות, כסאות נוח ומרכזי צלילה. הייחוד של האי הוא בכך שצורתו משתנה כל הזמן, בגלל שהוא מורכב בעיקר מחול, עם כמה סלעים. כך שזמני גאות ושפל מאוד משפיעים על צורתו. יש כאן אחלה מקומות לשנורקל וצלילה.

Koh Yao Yai– פירוש השם הוא אי גדול וארוך, והוא אכן כזה. האי ממוקם בין קבוצת איי פיפי לבין פוקט. מלבד מספר קטן של מקומות לינה, אין כאן שום קידמה. חיים כאן איכרים, בצורת חיים אותנטית וללא חדירה של מודרניות וטכנולוגיה. האי הזה מתאים בול, לכאלה שרוצים לחוות את אורח החיים התאילנדי המסורתי של דרום תאילנד.

תגובות