דרכי הגעה לקראבי

הגעה לקראבי

השם קראבי מתייחס לא רק לעיר אלא גם למחוז בו היא נמצאת. קראבי היא צומת מרכזית במעבר לאיים רבים, בין היתר לאיים פוקט ופיפי, וגם לחופים באזור כגון ריילי ביץ' ואאו- נאנג. ההגעה לקראבי אפשרית במגוון דרכים, מבנגקוק ניתן להגיע בטיסה, אוטובוס ורכבת. מהאיים ניתן להגיע במעבורת, ומפוקט וקוסמוי גם בטיסה.

הגעה מבנגקוק לקראבי

טיסה- האופציה הנוחה והקצרה היא כמובן טיסה מבנגקוק לקראבי, אך זאת גם האופציה היקרה יותר. כל ארבעת חברות התעופה הפנימיות שטסות לדרום תאילנד, מגיעות לקראבי (נוק אייר, אייר אסיה, בנגקוק איירוויז ותאי איירוויז). במעמד הזמנת הכרטיס, חשוב לשים לב מאיזה שדה תעופה בבנגקוק יוצאת הטיסה (בבנגקוק שני שדות תעופה החדש והבינלאומי- Bkk, והשדה הישן של טיסות פנימיות- DMK).

ברוב המקרים, החברה הזולה ביותר תהיה אייר אסיה, שימו לב כי הטיסות שלה יוצאות מדון מואנג, DMK. משך הטיסה מבנגקוק הוא כשעה, הנחיתה היא בשדה התעופה של קראבי, KBV, הנמצא כרבע שעה נסיעה מהעיר עצמה. טיסה מצ'אנג מאי לקראבי היא שעתיים.

משדה התעופה ניתן לקחת אוטובוס לעיר במחיר של 90 באט, או להזמין מונית במחיר של כ-500 באט.

רכבת- האופציה הזולה יותר היא רכבת מבנגקוק לקראבי. שימו לב, שאין תחנת רכבת בקראבי לכן הנסיעה היא לסוראטני, ומשם אוטובוס. מחיר כרטיס למחלקה ראשונה עולה 1540 באט, מחיר כרטיס למחלקה שנייה עולה 970 באט. ישנם שני קווי רכבת שעושים את המסלול הזה:

קו מספר 43- יוצא מבנגקוק בשעה 08:05 ומגיע לסוראטני בסביבות 17:00, מסורטאני לוקחים אוטובוס שיוצא בשעה 18:10 (משך נסיעה של כשלוש שעות).

קו מספר 85- יוצא מבנגקוק בשעה 19:30 ומגיע לסורטאני סביבות 07:00, מסורטאני לוקחים אוטובוס שיוצא בשעה 08:00.

אוטובוס– אוטובוס של מחלקה ראשונה שעושה נסיעת לילה מבנגקוק לקראבי יקח כ-12 שעות. הראשון יוצא באזור 19:00/ 19:30. אוטובוס של מחלקה שנייה יוצא ב-18:30/ 20:00. העלות נעה בין 560 ל- 920 באט. ישנם גם אוטובוסים שיוצאים מוקדם בבוקר אבל הם פחות מומלצים כיון שמאבדים יום שלם. אם אתם עוברים מהאיים במזרח תאילנד לקראבי, צריך להגיע במעבורת ליבשה הקרובה שהיא סורטאני ומשם לקחת אוטובוס של חברת Phantip, שמפעילה בין 10-12 אוטובוסים לקראבי ביום.

הגעה מפוקט וקופיפי

מעבורת- ניתן לקחת מעבורת מפוקט וקופיפי, המגיעה למזח Klong Jilad בקראבי. משך ההפלגה מפוקט הוא 3 שעות ומקופיפי הוא שעה וחצי. מעבורת מפוקט לקראבי יוצאת פעם ביום, בשעה 08:30. מחיר כרטיס הוא 600 באט, שלרוב כולל איסוף מהמלון בפוקט. חשוב לבדוק האם המעבורת עוצרת בקופיפי לכמה שעות. מעבורת מקופיפי לקראבי יוצאת פעמיים ביום, בשעה 09:00 ובשעה 13:30. ההגעה למזח בקופיפי הינה עצמאית, מחיר כרטיס הוא 350 באט. מומלץ להגיע 20 דקות לפני יציאת המעבורת. משך הפלגה של מעבורת מקו- לאנטה לקראבי הוא כשעה וחצי.

מיניואן- ניתן להגיע מפוקט לקראבי דרך היבשה, במיניואן של 10 אנשים או במונית (עד 4 אנשים). משך הנסיעה הוא כשלוש שעות. את הנסיעה אפשר להזמין בכל סוכנות נסיעות בפוקט. ניתן לקחת גם אוטובוס מפוקט בעלות 250 באט ומשך הנסיעה בין 3-4 שעות.

תגובות