דרכי הגעה לצ׳יאנג מאי

דרכי הגעה לצ׳יאנג מאי

צ'יאנג מאי היא העיר הגדולה והמתויירת ביותר בצפון תאילנד, היא גם נחשבת ל"בירת הצפון". ניתן להגיע לצ'אנג מאי בשלושה דרכים:

טיסה– הדרך הקלה והנוחה ביותר, אך גם היקרה ביותר. משך הטיסה מבנגקוק לצ'אנג מאי היא כשעה, וניתן להזמין כרטיס דרך אחת מתוך 5 חברות התעופה הפנימיות שפועלות בתאילנד; אייר אסיה, תאי איירוויז, בנגקוק איירוויז, נוק אייר וחברת פליי 12 גו (FLY 1,2 GO), שנקראת גם אוריינט תאי איירליינז. שימו לב, שטיסה של חברות נוק אייר, אייר אסיה ו-1,2 גו, יוצאת משדה התעופה הישן של בנגקוק, דון מואנג (DMK), מה שאומר שאם נחתם בטיסה בינלאומית מישראל לתאילנד בשדה התעופה BKK, ויש לכם טיסת המשך לצ'אנג מאי, תצטרכו לקחת אוטובוס שאטל או מונית ל- DMK. בנוסף, לרוב אייר אסיה תציע את המחיר הנמוך ביותר משאר החברות, במידה ותזמינו כמה שיותר זמן מראש. וחברת 1,2 גו תאפשר לכם לשנות את היעד, עד 24 שעות לפני, ללא תשלום נוסף.

ישנן טיסות סדירות בין צ'אנג מאי לערים נוספות בתאילנד כמו קוסמוי ופוקט, וגם טיסות מצ'אנג מאי ליעדים נוספים באסיה כמו סינגפור, הונג קונג, שנגחאי, סיאול ועוד.

אוטובוס– אוטובוס מבנגקוק לצ'אנג מאי, יוצא לפחות פעם בשעה, ונסיעה אורכת כ-12 שעות. מומלץ לקחת אוטובוס VIP ממוזג, שמחיריו נעים בין 400-500 באט. אם מזמינים מסוכנות נסיעות בקוואסן, האוטובוס יאסוף אתכם מהסוכנות, במידה ומזמינים באופן עצמאי יש להגיע לתחנה הצפונית של בנגקוק שנקרית Mo Chit. מומלץ לקחת אוטובוס שיוצא באזור 18:00, כך שזאת תהיה נסיעת לילה ולא תבזבזו יום שלם על נסיעה. האוטובוסים מותאמים לכך. שימו לב, בכל עת לשמור על חפצים יקרי ערך צמוד אליכם ולא בתא מטען. לא חסר גניבות באוטובוסים של תיירים, והגנבים גם למדו לפרוץ מנעולים על תיקים ומזוודות.

ניתן להגיע לצ'אנג מאי באוטובוס גם ממעבר הגבול עם לאוס, מהעיירה צ'יאנג קונג (3 אוטובוסים ביום, מחיר 300 באט), וכן מהעיירות צ'אנג ראי ופאי (אוטובוס כל שעה, מחיר 150-200 באט).

רכבת– יש שש רכבות שיוצאות מידי יום מתחנת Hua Lampong לצ'אנג מאי, החל מהשעה 06:30 ועד 21:00. אורך הנסיעה הוא בין 12-14 שעות, ועלות הכרטיס היא בין 500-1350 באט (תלוי במחלקה). כשמדובר בנסיעת לילה מומלץ לקחת סליפר ממוזג במחלקה ראשונה, לנוחות מרבית.

תגובות