הגעה לקופיפי

קופיפי

קופיפי (Koh Phi Ph) הוא אי טרופי יפיפה, מהפופולאריים ביותר בדרום תאילנד, ובאסיה בכלל. הוא נמצא כ-40 ק"מ מדרום לקראבי (נקודת היבשה הקרובה ביותר) ו- 48 ק"מ מזרחית לאי פוקט.

איי פיפי הם למעשה ארכיפלג של שישה איים, שרק אחד מהם מיושב והוא שנקרא בפי כל קופיפי. האי הוא שילוב מדהים של ים טורקיז צלול, חופים עם חול לבן ואבקתי, צוקים מרקיעי שחקים מאבני גיר ואלמוגים צבעוניים, שהופכים אותו לאחד האיים הכי יפים בעולם.

קופיפי מורכב משני איים, שביניהם מחברת רצועת חוף. האי הצפוני שהוא הגדול והמיושב מביניהם, בשם קופיפי דון (Koh Phi Phi Don), בו תמצאו מקומות לינה, מסעדות, מועדוני צלילה, קניות ועוד. והאי הדרומי, הקטן יותר, בשם קופיפי לי (Koh Phi Phi Leh), שאינו מיושב והוא בעצם שמורת טבע פראית ומרהיבה ביופייה. בקופיפי לי ניתן לטייל ולצלול אך אסור ללון (במפרץ מאיה בקופיפי לי צולם הסרט החוף). המעבר בין קופיפי דון לקופיפי לי הוא באמצעות סירה בלבד, אין מעבר יבשתי ביניהם.

בקופיפי דון אין כלי תחבורה ממונעים וההגעה היא באמצעות הליכה או השכרת אופניים בלבד. היחיד עם קטנוע על האי הוא השוטר. הכפר קטן ולהגיע מצד אחד לצד השני לוקח כ15 דקות בהליכה איטית ורגועה.

הגעה לקופיפי

הגעה מבנגקוק לקופיפי

הדרך היחידה להגיע לקופיפי היא דרך הים. לכן באיזה דרך שלא תבחרו להגיע, תצטרכו לקחת גם מעבורת. במהלך היום פועל שירות מעבורות קבוע בין קופיפי לפוקט, ובין קופיפי לקראבי.

טיסה+ מעבורת– האופציה הקצרה והנוחה ביותר להגיע לקופיפי מבנגקוק היא לקחת טיסה לפוקט, של כשעה ועשרים, שתעלה באזור ה-1,800 באט. אחר כך לקחת מונית משדה התעופה למזח בפוקט, משך הנסיעה הוא כשעה והעלות היא בערך 500 באט, ולבסוף לקחת מעבורת מפוקט לקופיפי, כאשר משך ההפלגה הוא שעתיים, והעלות היא של 350 באט.

ניתן לטוס גם מבנגקוק לקראבי (טיסה של כשעה ורבע), לקחת מונית משדה התעופה למזח של קראבי, שתיקח כ-45 דקות נסיעה (בעלות של 500 באט) ומשם מעבורת לקופיפי.

אוטובוס+ מעבורת (כרטיס משולב)- האופציה הזולה יותר היא להזמין נסיעת לילה באוטובוס מבנגקוק לסוראטני (12 שעות נסיעה). בסוראטני להחליף לאוטובוס לקראבי (4 שעות נסיעה). ומקראבי לקחת מעבורת לקופיפי (שעתיים הפלגה). המחיר של הכרטיס המשולב הוא 550 באט, ומשך הנסיעה הכולל יעמוד על כ-22 שעות, כולל המתנות והעברות.

 

רכבת+ מעבורת (כרטיס משולב)– אופציה נוספת היא הרכבת, היא תעלה יותר מאוטובוס ומשך הנסיעה יהיה זהה (22 שעות כולל הכל). את כרטיס הרכבת מומלץ להזמין מראש כיון שהמקום בקרון סליפר ממוזג עלול להיגמר. הנסיעה מבנגקוק לסורטאני תארך 12 שעות. בסורטאני יש לעלות על אוטובוס לקראבי (4 שעות). ומקראבי לקחת מעבורת של שעתיים, לקופיפי. עלות הכרטיס המשולב הוא כ-1,200 באט (בקרון הממוזג).

 

הגעה מקראבי לקופיפי- המעבורות לקופיפי יוצאות ממזח שנמצא כ-4 ק"מ מהעיר (קלונג ג'ילרד). משך ההפלגה הוא כשעתיים. הכרטיס של המעבורת כולל איסוף מהמלון לכן תצטרכו להיות מוכנים כשעה או יותר לפני שעת היציאה של המעבורת מהמזח. שעות יציאה: 09:00 ו- 14:00. מחיר כרטיס- 250 באט.

בכיוון ההפוך, מקופיפי לקראבי יש מעבורות בשעות: 09:00, 10:00 ו-13:30.

מי שרוצה להגיע מאונאנג או ריילי ביץ' יש מעבורת אחת שיוצאת בשעה 09:00 בבוקר, כל יום. מקופיפי לריילי ביץ' ואונאנג יש מעבורת כל יום בשעה 15:30.

הגעה מפוקט לקופיפי

המעבורת יוצאת ממזח ראצ'אדה בפוקט, בשעות 08:30, 11:00, 13:30 ו- 14:30. המעבורת כוללת איסוף מהמלון, קחו בחשבון שיש להיות מוכנים כשעה- שעה וחצי לפני. משך ההפלגה הוא כשעתיים. עלות כרטיס 350 באט.

מעבורות מקופיפי לפוקט יוצאות כל יום בשעות: 09:00, 14:00 ו-14:30.

הגעה לקופיפי מאיים בצד המזרחי (קוסמוי, קופנגן, קוטאו)

על מנת להגיע מהאיים בצד המזרחי לאיים של הצד המערבי אין ברירה אלא לעבור בנקודת היבשה הכי קרובה, שהיא סורטאני. לכן יש לקחת מעבורת לסורטאני, משם לקחת אוטובוס של 4 שעות לקראבי, ומקראבי מעבורת נוספת לקופיפי. משך הנסיעה הכולל יהיה בערך 10 שעות, כולל המתנות והעברות. מחיר של כרטיס משולב לאוטובוס ומעבורת יעלה בין 350-500 באט.

אתר המעבורות לקופיפי: phi phi ferry

 

 

 

תגובות