חופי קופנגן בתאילנד

חופי קופנגן

בקופנגן ישנם כשלושים חופים, רובם יפים יותר, ומתויירים פחות משאר החופים של האיים הגדולים כמו קוסמוי, פוקט או קראבי. הם גם שונים זה מזה, במידה רבה. חלקם הם חופים בתוליים עם עצי דקלים מתנופפים ברוח וחלקם פחות מרשימים אך מרכזים כמות עצומה של מועדונים וברים שהופכים אותם לאטרקטיביים במיוחד בערב. ריכזנו עבורכם את העיקריים שבהם:

Chaloklum& Haad Mae Haad Beach– חופים הממוקמים בצידו הצפון- מזרחי של קופנגן. אורכו של חוף צ'לוקלום הוא כשניים וחצי ק"מ ובמרכזו יש כפר קטן עם מזח, בתוך המים תוכלו לחזות בהמון סירות לונג טייל ולאורך החוף ישנם בתי עץ סיניים וחנויות לאורך הכביש הראשי, החוף נחשב לאזור הדייג המועדף על המקומיים.

חוף האד מה הוא חוף יפה ומבודד, עם אופציות לינה בודדות בלבד, בצורת בונגלוס, ומספר מועט של מסעדות. האטרקציה העיקרית כאן היא האי מה (Koh Mae), שמחובר לחוף על ידי רצועת חול דקיקה. האי עצמו הוא די קטן אבל מרהיב ומלא צמחייה ועלווה, מסביבו ישנה שונית אלמוגים צבעונית, יפה ומלאת חיים, לכן זהו אזור מומלץ לשנורקלינג וצלילה.

Haad Rin- חוף האד רין (בפי רבים הדרין) מפורסם בכל רחבי תאילנד, וכנראה גם בעולם כולו, בזכות מסיבות הפול מון המתקיימות בו, ומושכות חוגגים מכל רחבי האיים. מדובר למעשה בשני חופים, האחד פונה למערב, הוא השקט מביניהם ובו נמצא גם מזח הדרין והשני פונה למזרח ובו מתקיימות מסיבות הפול מון, שמם בהתאם- סאנסט וסאנרייז. ברצועת החוף יש מגוון רחב של אפשרויות לינה לכל בעלי התקציב, מסעדות שמגישות אוכל תאילנדי ומערבי כאחד, מועדונים וברים. עבור אלה שבאו לתאילנד לחגוג זהו גן עדן עליי אדמות, אולם עבור כאלה שמחפשים את השקט והאותנטיות זה פחות המקום. בחוף הזה יש גם המון מסעדות, גסט האוסים ומשרדי נסיעות ישראלים, כמו גם מגוון אופציות לשומרי הכשרות. מבחינת קניות יש בחוף מבחר די מכובד ובמחירים זולים יחסית, כמו בקוסמוי ולעיתים אפילו פחות.

Haad Yao& Haad Salad– למרות שמו, הד יאו אינו ארוך כלל, אך אחד היפים שיש לקופנגן להציע. החוף פונה לכיוון מערב, מלבד שקיעות יפיפיות, מציע גם חול לבן, מים רדודים ועצי דקלים שמאפשרים צל. חוף הד סאלד הוא אחיו הקטן של הד יאו, גם הוא יפה באותה מידה ומציע אפשרויות לינה ומסעדות.

Ao Thong Nai Pan Noi& Yai– עוד צמד חופים יפיפיים בפינה הצפון- מזרחית של קופנגן. נאי פן נוי הוא הצפוני ביותר מכל חופי קופנגן, ומציע אווירה רגועה והיפית ואילו נאי פן יאי הוא פחות תיירותי ומלוכד, ואינו משרה אווירת קומונה כמו הראשון. ההגעה לשני החופים מתאפשרת בסירה בלבד, אפשר בסירת מנוע מהירה או בסירת לונג טייל איטית וזולה יותר. משך ההפלגה היא כ-45 דקות, אבל הנוף בדרך די מדהים. בחופים יש אחד שניים ריזורטים וכמה בונגלוס זולים יותר ושלל מסעדות וברים.

Thong Sala– המזח הגדול של קופנגן נמצא בחוף הזה, וגם הכפר הגדול והמרכזי באי. לרוב המבקרים פוסחים על האזור, ופונים ישר להדרין, אבל, בניגוד לדעת רבים, יש כאן אופציות מצוינות לקניות, יש סופר גדול ומפנק ברחוב הראשי, המון מסעדות זולות יותר מהמסעדות בהדרין, שוק אוכל מצוין ועוד. עבור אלה שמעוניינים להגיע לחופים שאינם הדרין, מומלץ לקחת מעבורת למזח טונג סלה המרכזי יותר ולא למזח הדרין.

האד צ'או פאו– אחד החופים הראשונים במערב קופנגן שהפך למוקד תיירות. זהו חוף יפיפה עם חול מוזהב ושקיעות מרשימות. החוף ממוקם במפרץ, לכן בהתחלה המים שלווים מאוד, וכ-100 מטר לתוך המים מתחילה שונית אלמוגים, כך שהשחייה בחוף מדמה שחייה באקווריום ענק.

האד יואן– חוף טרופי מושלם ומבודד שההגעה אליו מתאפשרת בסירה בלבד מחוף הדרין המזרחי (סנרייז). האד יואן נמצא ממש מעבר לפינה של חוף הדרין והפלגה היא ממש עניין של כעשר דקות. בחוף יש כמה בונגלוס בתקציב בינוני ושני ריזורטים יוקרתיים, אין בו חיי לילה סוערים והדגש הוא על שלווה.

טאן סאדט– חוף מושלם עבור מחפשי השקט והשלווה. השחייה מתאפשרת בכל ימות השנה בזכות המים העמוקים והשלווים של המפרץ. מקומות הלינה הן בונגלוס פשוטים יחסית, והרוב בנויים על צלע הר ולא בחוף עצמו, כך שיש נוף מושלם. ישנה סירת מעבורת- טקסי שמגיעה לחוף בשעות קבועות ועוברת בכל הצד הזה של האי.

האד קואד (בוטל ביץ')- חוף מדהים ביופיו, הממוקם במפרץ מושלם, מוקף הרים גבוהים ויערות גשם טרופיים. המים כאן עמוקים ושלווים, כך שהשחייה מתאפשרת לאורך כל השנה. החוף מבודד והגישה קשה יחסית דרך הכביש, לכן רבים מעדיפים לקחת סירה (מומלץ מחוף צ'לוקלום או מטונג נאי פן, יש גם סירות מהדרין). עבור חובבי ההרפתקאות, יש מעבר לסלעים בצד המזרחי שבי המגיע לנקודת תצפית נהדרת. החוף אינו מקום לצלילה או שנורקלינג כיוון שאין כאן שונית אלמוגים.

באן קאי ובאן תאי– בהמשך לטונג סלה נמצאת רצועת החוף באן תאי, ואחריה באן קאי, הקטנה יותר. בבאן קאי מתקיימות רוב המסיבות של האי, מלבד הפול מון, שמתקיימת בהאד רין. בחופים כאן מתקיימות בממוצע 10 מסיבות בחודש. מלבד המסיבות, יש כאן גם מסעדות ומקומות לינה, למרות שהחוף הוא אינו מהיפים של קופנגן, לכן הרוב, מעדיפים לישון באחד החופים האחרים ולהגיע לכאן למסיבות.

תגובות