טאנה או רדבריק

טאנה או רדבריק
טאנה או רדבריק

טיולים מאורגנים וטיולי ג'יפים בצפון תאילנד

*מסקר שערכנו אצל המטיילים מצאנו ש 75% מהמטיילים מעדיפים את הטיול של רדבריק ואנו ממליצים לכם לקנות אותו  ישריות דרך רדבריק

אנו מציגים בפנכים את שני הטיולים הכי נחשבים בצ'יאנג מאי (צפון תאילנד), את המסלולים ואת ההבדלים בניהם.

צפון תאילנד בכלל, ואזור צ'אנג מאי בפרט, הינם אזורים פופולאריים, בקרב התיירים הישראלים, לטרקים, לטיולי ג'יפים ולאטרקציות אקסטרים וספורט אתגרי. ישנן לא מעט חברות טיולים בצ'אנג מאי שישמחו להציע לכם טיולים מאורגנים של בין יום ועד חמישה ימים, טיולים פרטיים, טראקים או טיולי ג'יפים.

טיולי ג'יפים מיועדים לרוב לקבוצות של מטיילים צעירים, אחרי צבא, כשהדגש הוא על חווית ה"ביחד" ופחות על התוודעות לתרבות וההיסטוריה המקומית. מי שמחפש חוויה יותר עמוקה ואותנטית, שלא כוללת "ישראליידה" או טיול מאורגן בקצב יותר רגוע, מומלץ שיבחר בטיול מאורגן פרטי או ייסע באופן עצמאי.

טראקים הם אלטרנטיבה לטיולי ג'יפים עבור אוהבי ההליכות הרגליות. אורך הטראק יהיה, בדר"כ בין 2-3 ימים ויכלול טיול רגלי בטבע ובג'ונגלים, ביקור במפלים, לינה בכפר תאילנדי בתנאים מאוד בסיסיים, ארוחות, רכיבה על פילים, רפטינג וביקור בחוות הסחלבים. מחיר טראק של יומיים יעלה כ-1500 באט לאדם.

טיולים פרטיים מאורגנים של יום, המתאימים יותר למשפחות עם ילדים או מבוגרים שמחפשים חוויה יותר שקטה ועמוקה, כוללים רכב ונהג שהוא גם המדריך, שלוקח אתכם ליעדים שאתם בחרתם (לשם כך כדאי לקרוא על האטרקציות שיש באזור צ'אנג מאי בעמוד שלנו). ניתן לעשות גם טיול פרטי של יותר מיום, בטיול כזה במהלך היום הנהג יסיע אתכם ליעדים שבחרתם, ובערבים תחזרו למלון בצ'אנג מאי, או שתעשו טיול בכל אזור הצפון, ותלונו בכל פעם במקום אחר.

חברה מומלצת שמספקת טיול ג'יפים של שלושה ימים או טיולים פרטיים נקראת "כוכב הצפון", חברת טיולים של ישראלי בשם גל, שמעסיקה מדריכים מקומיים מיומנים. שם יתאימו לכם טיול איכותי למידותיכם. היתרון האדיר של החברה על פני חברות טיולים אחרות הוא בכך שהמסלולים שלהם לא כוללים מופעי בע"ח (למרות שיש אופציה של ביקור בממלכת הנמרים, אבל אפשר לוותר עליה)

שתי חברות ישראליות בולטות נוספות בצ'אנג מאי הן חברת טאנה או חברת רד בריק. בכללי, הטיולים ששתי החברות מספקות הם די דומים במאפייניהם ובמחירים, עם יתרון לחברת טאנה שמספקת מסלול ללא מופעים של בע"ח.

מבחינת הדומה; בשתי החברות רוב המשתתפים בטיולים יהיו ישראלים, בקבוצות של כ-8 אנשים, והדגש יהיה על החוויה עצמה ופחות על מידע מעמיק בנוגע למקומות אליהם מגיעים. לרוב, גם היעדים בהם תבקרו יהיו ממוסחרים מאוד. המחירים בשתי החברות זהים.

בשתי החברות תקבלו לילה חינם בגסט האוס ברמה בינונית, ואטרקציות כגון רכיבה על פילים, רפטינג, ביקור אצל שבטי ההרים (ארוכות הצוואר), נסיעות ארוכות של כ-6 שעות, ביקור במפלים, מופע נחשים וביקור בחוות הסחלבים והפרפרים. ההבדל היחיד הוא שכל חברה עושה זאת במקום אחר.

כאן זה המקום לציין, שהאטרקציות שכוללות חיות כגון מופע נחשים, רכיבה בכרכרות שרתומות לשוורים ורכיבה על פילים אינן מומלצות כלל. כמעט תמיד החיות שמשתתפות במופעים האלה, מוחזקות בתנאים מחפירים שגובלים בהתעללות, נמצאות בתת תזונה ונאלצות לעבור אילוף כדי לספק את הנאת הצופים. דברים שהתיירים לא חשופים אליהם. השתתפות במופעים מהסוג הזה מעודדת ותורמת לתעשיית הניצול. מי שמעוניין לפגוש חיות במהלך הטיול, יש לא מעט חוות שיקום וחוות פילים בתאילנד, שמטרתן היא לטפל ולשקם חיות שעברו התעללות (בדף שלנו "חוות פילים בתאילנד").

מבחינת השונה; חברת טאנה עושה טיולים בצפון מזרח תאילנד- אזור צ'אנג ראי, נהר המקונג ומשולש הזהב. ולאחרונה התווסף גם אזור פאי. חברת רד בריק עושה טיולים בצפון מערב תאילנד- אזור פאי ומה הונג סון. לכן, בטיול עם טאנה השייט יהיה בנהר המקונג באזור משולש הזהב ועם רד בריק השייט יהיה על רפסודה לכיוון מערת נטיפים.

להלן מסלול של חברת טאנה שנקרא טיול "אקו", של 3 ימים, לאזור צ'אנג ראי ומשולש הזהב, ללא מופעי בע"ח:

היום הראשון:

איסוף מהמלון בשעה 08:30 בבוקר, ונסיעה למקדש דוי סוטאפ, שמתצפת על צ'אנג מאי. לאחר מכן אפשר לבחור בין קורס בישול לבין חוות טיפול בפילים (שימו לב, מדובר בחוות שיקום). אחר כך ארוחת צהריים ולאחריה רפטינג בנהר. בערב מגיעים למלון 4 כוכבים בצ'אנג ראי.

היום השני:

ארוחת בוקר ונסיעה לגני המלכה (דוי טונג), ביקור במערות הקופים ובריכות הדגים שבמקדש עתיק. לאחר מכן הפסקת צהריים באזור, והמשך נסיעה למשולש הזהב. בהמשך שייט בנהר המקונג ועצירה בשוק של לאוס. משם ממשיכים לביקור אצל שבטי ההרים (קארן, אקה וליסו) וגם ביקור אצל שבט ארוכות הצוואר המפורסם. לאחר הביקור ממשיכים לפארק סינגה בו ניתן יהיה להסתובב באופן עצמאי. בערב חזרה למלון בצ'אנג ראי (ניתן יהיה להסתובב בעיר ובשוק של צ'אנג ראי).

היום השלישי:

 

ארוחת בוקר ונסיעה למקדש הלבן בצ'אנג ראי. משם נסיעה למפל קון קורן המפורסם ולמפל מיאה סאי, שם ניתן יהיה לשחות בבריכות הטבעיות. בהמשך תצאו לנסיעת שטח קלה, דרך שדות הקפה של דוי צ'אנג ושם, בנקודת תצפית, תהיה גם עצירה לארוחת צהריים. אחר כך, בדרך חזרה לצ'אנג מאי, תהיה עצירה בכפרי אומנים. ולסיום תבקרו במעיינות החמים של סאן קאמפהאאנג, שם תוכלו לשחות בבריכות החמות המפורסמות של צ'אנג מאי. הטיול מסתיים בשעה 20:00 עם החזרה למלון.

לפרטים נוספים והרשמה באתר הרשמי: Thana

 

 

תגובות