מסלול לחודש (לארבע שבועות) לתאילנד

למי שהתמזל מזלו ויש לו חודש שלם לבלות בתאילנד, יוכל לראות ולחוות חלקים שונים ולשלב בין מספר אזורים. כמובן שאפשר לבלות חודש שלם באזור אחד, אך רצוי ומומלץ לשלב בין שני אזורים לפחות ולהכיר כמה שיותר את המדינה האסיאתית היפהפייה.

 

אופציה 1 : צפון, איים דרום מזרחיים, בנגקוק וקנצ'בורי

עם נחיתתכם בבנגקוק, קחו טיסה של שעה לבירת הצפון – צ'אנג מאי. אפשר להישאר בעיר כיומיים ואז לקחת מיניבוס של 4 שעות לעיר הקטנה וההיפית-פאי. יומיים-שלושה פה יספיקו לכם ואז תוכלו לנסוע לצ'אנג ראי ולקחת טיולי יום ולהכיר את האזור הירוק והקסום. שימו לב, על מנת להגיע מפאי לצ'אנג ראי, תצטרכו לחזור לצ'אנג מאי ומשם לקחת אוטובוס שלוקח 3-4.5 שעות.

לאחר כמה יומיים בצ'אנג ראי ולאחר שראיתם מספיק נופים מדהימים וטיפסתם על גבעה או שתיים, חזרו לצ'אנג מאי ומשם עלו על טיסה לאי קוסמוי.

למי שרוצה לראות את הצפון אך מעדיף לשהות כמה שפחות באוטובוסים הרריים, יוכל לוותר על צ'אנג ראי ולפצל את הזמן שלו בין צ'אנג מאי לפאי המקסימה.

הטיסה מצ'אנג מאי לקוסמוי מתבצעת על ידי בנגקוק איירוויז (פעמיים ביום בשיא העונה) ולוקחת כשעה ו-45 דק'.

מבחינת האיים מסביב לקוסמוי – קוטאו וקופנגן הם האיים הכי מרשימים ומומלצים באזור, בשני האיים תוכלו לחוות נופים מדהימים, חופים קסומים וגם חיי לילה. קוסמוי הוא אי גדול ובו תוכלו ליהנות מההמולה אך גם למצוא את הפינות השקטות והשלוות שלכם.

כמובן שתוכלו לבלות את הימים שנשארו לכם בכל אחד מהם, אבל תוכלו גם לשלב בניהם ובהחלט מומלץ לשלב. שלושת האיים נמצאים במרחק מעבורות של מספר שעות אחד מהשני לכן ההעברה מאי לאי היא יחסית פשוטה.

למי שמעוניין, בקופנגן נערכת פעם בחודש מסיבת הפולמון המפורסמת ובתקופה הזו האי הופך לעמוס מאוד וגם יותר יקר. לכן במידה ואינכם מעוניינים להשתתף בפול מון, מומלץ לקבוע את ההגעה לאי כאשר המסיבה לא מתקיימת.

על מנת לחזור לבנגקוק, חיזרו לקוסמוי ומשם קחו טיסה של בנגקוק איירוויז חזרה לבירה התאילנדית.

בבנגקוק תוכלו להישאר בין 2-4 ימים, תלוי במה תרצו לעשות. מבחינת קניות, המבחר כאן עצום ותוכלו למצוא מגוון קניונים, שווקים ודוכנים בכל מקום. אם עשיתם בחוכמה והשארתם את רוב הקניות לסוף הטיול אז בנגקוק בהחלט תנעים את זמנכם.

בזמן שהייתכם בבנגקוק תוכלו לעשות סיור יומי לקנצ'בורי המרתקת, שם תוכלו ללמוד על ההיסטוריה המעניינת אך העקובה מדם של האזור. תוכלו להגיע לשם באמצעות רכבת מבנגקוק אך מאחר והרכבת חזרה יוצאת יחסית מוקדם, תוכלו לחזור באוטובוס.

 

אופציה 2 – צפון, איים דרום מערביים, בנגקוק וקנצ'בורי

תוכלו לעשות את אותו המסלול הנ"ל אך במקום איים מזרחיים תוכלו לטייל באיים הדרום מערביים.

לאחר שסיימתם את הצפון, תוכלו לקחת טיסה של שעתיים מצ'אנג מאי לפוקט\קראבי. שם תוכלו ליהנות מחיי לילה סוערים אך גם מחופים יפים, מקדשים ושלל נופים מדהימים. לאחר 2-3 ימים כאן, קחו מעבורת לחוף אאו-נאנג שבקראבי. שם תוכלו לקחת סיורי יום לאיים הקרובים, לעלות על הרים עם נוף משגע וגם לראות מקדשים עתיקים מוקפים בקופים שובבים.

לאחר מכן, קחו מיניבוס לאי המקסים קו לאנטה. באי הזה תוכלו ליהנות מחופים קסומים והמון רוגע ונחת ואווירת חופשה אמיתית. שימו לב שזהו אינו אי מסיבות ולכן מתאים מאוד לזוגות ומשפחות. מפה, תוכלו לקחת סירה מהירה לאי הקסום קו-ליפה. האי נמצא במרחק של 5 שעות מקו לאנטה אך הוא נחשב לאחת מהפנינות הנסתרות של האיים הדרומיים.

לאחר מספר ימים, תוכלו להזמין מעבורת לקראבי ומשם לקופיפי המפורסם. שם תוכלו לעשות סיורי יום לאיים סמוכים, לצלול, להשתזף וכמובן לחגוג עם דליי אלכוהול ומופעי אש מרהיבים.

בשביל לחזר חזרה לבנגקוק תצטרכו לחזור לפוקט או לקראבי ומשם לקחת טיסה בחזרה לעיר הבירה.

 

אופציה 3 : בנגקוק וקנצ'בורי, איים דרום מזרח ואיים דרום מערב

למי שמחפש רק שמש טרופית, קוקוס ביד ומגבת על חוף לבן וקסום – איים איים איים!

תאילנד היא מדינה גדולה מאוד אז לנסות לראות הכל בביקור אחד זה לא תמיד הצעד החכם ביותר. אם אזור מסוים לא באמת מעניין אתכם, אל תרגישו רע שלא ראיתם אותו – כי אתם באמת שלא חייבים.

אם ג'ונגלים , טראקים ומקדשים הם פחות למה שאתם מכוונים בתאילנד ואתם רוצים יותר מסיבות, חופים וסתלבט אז דרום תאילנד זה המקום שאתם מחפשים!

קחו טיסה מבנגקוק לאיי דרום מזרח- לקוסמוי או לאיים בדרום מערב -קראבי\פוקט. ברגע שאתם מרגישים שמיציתם צד אחד תוכלו להזמין טיסה בת 40 דקות או מיניבוס של 5 שעות ולהמשיך לצד השני.

3 שבועות של איים בתאילנד בהחלט יספקו לכם את מכסת הויטמין D ואת השיזוף לחודשים שיבואו.  

לאחר שסיימתם עם האיים ואתם מוכנים לחזור לקצת נוף עירוני, קחו טיסה צפונה לעיר הבירה בנגקוק.

בבנגקוק תוכלו להישאר בין 2-4 ימים, תלוי במה תרצו לעשות. מבחינת קניות, המבחר כאן עצום ותוכלו למצוא מגוון קניונים, שווקים ודוכנים בכל מקום. אם עשיתם בחוכמה והשארתם את רוב הקניות לסוף הטיול אז בנגקוק בהחלט תנעים את זמנכם.

בזמן שהייתכם בבנגקוק תוכלו לעשות סיור יומי לקנצ'בורי המרתקת, שם תוכלו ללמוד על ההיסטוריה המעניינת אך העקובה מדם של האזור. תוכלו להגיע לשם באמצעות רכבת מבנגקוק אך מאחר והרכבת חזרה יוצאת יחסית מוקדם, תוכלו לחזור באוטובוס.

תגובות