נמל התעופה עובדה

נמל התעופה עובדה משמש את חיל האוויר הישראלי ואת התעופה האזרחית, בעיקר לטיסות לואו קוסט בינלאומיות. נמל התעופה עוּבדה נמצא במרחק של כ- 60 ק"מ מהעיר אילת, כ- 45 דקות נסיעה בכביש 12 או 60 דקות בכביש 90 (כביש הערבה). הטרמינל של נמל עוּבדה נפתח רק כאשר קיימת פעילות של טיסות אזרחיות ומסחריות.​

ב-2019, עם פתיחת נמל התעופה רמון, צפויות הטיסות הבינלאומיות לעבור בהדרגה לשדה התעופה החדש.

הגעה לעובדה

רכב פרטי

למגיעים מצפון:
       מכביש 40 אל צומת שיזפון (פונדק נאות סמדר), בצומת שיזפון 
       פנייה מערבה (ימינה) לכביש 12, נסיעה של כ- 20 ק"מ עד 
      לפנייה מזרחה (שמאלה) אל נמל התעופה עוּבדה.


למגיעים מאילת:
       בכיכר יותם יש לפנות לכביש 12, לאחר כ – 55 ק"מ, פנייה ימינה 
       אל נמל התעופה עובדה.

תחבורה ציבורית

אוטובוסים

 •  קו מספר 392 של אגד יוצא מבאר שבע לאילת ועובר בנמל התעופה בדרכו. הקו עוצר בצומת שנמצאת 10 דקות הליכה מהטרמינל עצמו. מחיר הנסיעה מבאר שבע הוא 42.5 ₪  ואורך הנסיעה הוא כשעתיים. מאילת הנסיעה היא 50 דקות ועלותה היא 21.5 ₪.
 • קו 282 של אגד מיועד לתושבי חוץ והוא נוסע מעובדה לאילת ועובר גם במעבר טאבה. לוח הזמנים של הקו מסונכרן עם לוח הטיסות היוצאות ונכנסות של שדה התעופה עובדה. המחיר לכיוון אחד הוא 21.5 ₪ והלוך חזור 43 ₪.

משדה התעופה עובדה לאילת: הנסיעה יוצאת 60 דקות לאחר נחיתת המטוס, שינוי בזמן הנחיתה המתוכנן יביא לשינוי בזמן היציאה של הקו משדה התעופה.

מטאבה לשדה התעופה עובדה: האוטובוס יוצא ממעבר הגבול טאבה 3.5 שעות לפני זמן הטיסה המתוכנן. שימו לב שגם במקרה זה, שינוי בזמן ההמראה יביא לשינוי בזמן היציאה של האוטובוס ממעבר הגבול טאבה ומתחנות האיסוף בדרך.

שאטלים

זמן נסיעה משוער: כשעה מאילת, כשלוש שעות מתל אביב וירושלים

 • אילת שאטל

חברת ההסעות אילת שאטל מפעילה שירותי הסעות מנמל התעופה עובדה מתל אביב, ירושלים, ואילת. לנוסעים מאילת המחיר הוא 8 דולרים, ומתל אביב או ירושלים המחיר הוא 35 דולרים. זמן הנסיעה מאילת הוא כשעה, בעוד זמני הנסיעות מתל אביב וירושלים הם כשלוש שעות.

 • ריינאייר

חברת הלואו קוסט ריינאייר מפעילה שירות הסעות משדה התעופה עובדה לתחנות מסוימות באילת. ההסעה יוצאת כ-60 דקות לאחר הנחיתה ויוצאת מאילת לשדה כ-4 שעות לפני הטיסה. המחיר של השאטלים של ריינאייר – 13.5 יורו לאדם ו-27 יורו לנסיעה הלוך חזור.

מוניות

תוכלו לקחת מונית פרטית מהשדה לאילת, המחירים הם: 182 ₪ (תעריף א), 215 ₪ (תעריף ב), 250 ₪ (תעריף ג).

תחנת מוניות טאבה: 08-6333339

שירותים שונים בשדה התעופה

 • בשדה יש שלושה מתחמי חנייה חינמיים הצמודים לטרמינל (החניון אינו שמור והאחריות היא על בעל הרכב בלבד).
 • השדה יחסית קטן אך הוא מציע שירות WIFI בחינם, בנוסף ישנן מספר חנויות במתחם הדיוטי פרי :חנות תכשיטים – ה. שטרן, חנות מזכרות ותוצרי הקיבוץ – נאות סמדר, חנות דיוטי פרי –  Duty Free Americas ומזנון Daily.
 • עם פתיחת שדה התעופה החדש רמון בשנת 2019, שדה התעופה עובדה צפוי להיסגר לטיסות בינלאומיות ולהישאר בחזקת חיל האוויר בלבד.
 • לטיסות בינלאומיות מומלץ להגיע כ-3 שעות לפני ההמראה.
 • בשדה אין שירות שמירת חפצים.
 • החזר מע"מ: תייר שאינו אזרח מדינת ישראל יגיש בקשה להחזר מע"מ (V.A.T Refund), על פי התקנות והנהלים, רק עם עזיבתו את הארץ, בגין רכישות שביצע בישראל.
  החזר מע"מ לתיירים ניתן לתבוע עבור רכישות עכשוויות בלבד. לא ניתן לבקש החזר מע"מ בדיעבד על מוצרים שנרכשו בנסיעות קודמת כפי שנהוג היה בעבר.
  חברת "מילגם" מפעילה בנמל תעופה עובדה דלפק שירות- V.A.T. Refund לקבלת החזר מע"מ כדלקמן:
  טובין שנשלחים במזוודה לבטן המטוס: טרם ביצוע צ'ק אין ומסירת המזוודות, יציג הדורש את המסמכים הרשמיים ואת הטובין שנרכשו בדלפק החזר מע"מ הממוקם באולם היוצאים (צ'ק אין).
 • בטרמינל ישנו דלפק להמרת מט"ח (מילגם, טלפון 08-6496580).
 • הנחיות בטחון: הבדיקה הביטחונית במגזרי הבידוק זמינה עבור כל נוסע שמתייצב עד שלוש שעות לפני טיסה.  
  חברות התעופה מפעילות דלפקים שלוש שעות לפני שעת טיסה, נציגי הבידוק הביטחוני דורשים להציג דרכון תקף וכרטיס טיסה או מסמך המעיד על הזמנת הכרטיס (כרטיס אלקטרוני).
  פריטים אסורים להטסה, כמו חפצים חדים או גזיות, אשר יאותרו במהלך הבדיקה הביטחונית במגזר השיקוף לכבודת יד, לא יאושרו להטסה.  
  נוסעים נעזרים ונשים בהריון:
  נוסע הזקוק לסיוע יפנה לסדרן הנמצא בראש התור לבידוק הביטחוני והוא ידאג לקדמו בתור ו/או לשלוח אליו בודק בטחוני. דרישה לכיסאות גלגלים או לנציג מלווה של חברת התעופה בפניה מראש אל חברת התעופה עמה טסים.
  נושאי קוצב לב- יש להציג את תעודת קוצב הלב שקיבלו מבית החולים בה רשום שם המושתל, מועד ההשתלה ושם המוסד הרפואי. לחלופין יוצג מסמך מרופא מטפל בו רשומים הפרטים       הללו. בעלי שתלים תוך גופיים שאינם יכולים לעבור בשער מגנומטר מסיבות רפואיות, יש להציג תעודה רשמית תומכת מבית החולים בה רשום שם המושתל, מועד ההשתלה ושם המוסד הרפואי. לחלופין, יוצג מסמך מרופא מטפל בו רשומים הפרטים האמורים.

נגישות : הטרמינל האזרחי בעוּבדה הוקם עוד בטרם קמה עמותת הנגישות של ישראל, אולם בשנים האחרונות נעשו התאמות לבעלי מוגבלויות.
בכל אולם נבנו שירותי נכים, ישנם כסאות גלגלים בכמות שנותנת מענה לכמות נוסעים גדולה הנזקקים לשירות זה ולכל חברת ניטול יש אמבוליפט – רכב המסייע להעלות בעלי מוגבלויות בנוחות מרבית למטוס.יש להזמין מראש את שירות האמבוליפט באמצעות חברת התעופה.
בדלפקי הכרטוס (צ'ק אין) ישנן לולאות השראה לכבדי שמיעה.
הכניסה לטרמינל ומסלול ההתייצבות לטיסה סומנו באמצעות סרט הדבקה צהוב, על מנת להתאימם לנוסעים כבדי ראייה.

תגובות