קו הונג – Koh Hong

Image result for Koh Hong

קו הונג – Koh Hong

פירוש המילה הונג בתאית היא "חדר", שמו של האי קו הונג הוענק לו בזכות הלגונה היפהפייה שנוצרה במרכז האי, בעקבות שחיקה ארוכת שנים, של מערות באזור. קו הונג נחשב ליהלום שבכתר, לאחד האיים הכי יפים בתאילנד כולה, בזכות החול הלבן והאבקתי, מי הבדולח של הים, שפע הדגים ושוניות האלמוגים וסלעי הגיר הענקיים הסוגרים על המפרץ הקסום. יתרונו הגדול הוא שהאי נשאר בתולי ושמור, בזכות כמות קטנה יחסית של מבקרים.

ארכיפלג קו הונג כולל כ-12 איים, שרובם זעירים עד כדי כך, שאין להם חופים אפילו. אבל באי הגדול ביותר, שאליו מתכוונים כאשר מדברים על קו הונג, ישנם כמה חופים מדהימים, שהעיקרי הוא חוף Pelay, והאטרקציה הפופולארית ביותר, שמושכת לכאן את רוב המבקרים, היא הלגונה הטבעית עוצרת הנשימה. הדרך היחידה להיכנס ללגונה היא דרך פתח צר, ברוחב של כ-10 מטרים, על קיאק או על סירת זנב ארוך. המים בלגונה אינם עמוקים, בגובה של מטר אחד, ולכן מושלמים לשחייה. בזמני שפל לא ניתן להיכנס עם סירה ללגונה. לכן, מי שמבקר באי באופן עצמאי, רצוי שיבדוק את הזמן המתאים לביקור בלגונה.

קו הונג שייך לקבוצה של 42 איים העשויים סלעי גיר ונמצאים בשולי שמורת Than bok Khorani National Park, אשר במפרץ פאנג נגה. האי נחשב לגדול והמרהיב ביותר מבין קבוצת איים זו, וגם לאחד היפים מבין שלל האיים שלאורך חופי אנדמן.

מלבד הלגונה, יש באי גם מערות רבות אליהן מטפסים מקומיים כדי לאסוף קיני ציפורים לשם הכנת המרק הסיני המפורסם- מרק קיני ציפורים. יש כאן גם מסעדה ושירותים ציבוריים. הלינה באי אסורה, והוא פתוח למבקרים רק בשעות היום.

הגעה

קו הונג נמצא לא רחוק מהיבשה, צפונית לחוף אאו נאנג (Ao Nang) שבקראבי. ניתן להזמין טיול דרך אחת מהחברות הרבות שמארגנות טיולים לאי וסביבתו. משך ההפלגה אליו הוא כשעה. לרוב הטיול כולל מספר איים, שאחד מהם הוא קו לאדינג (Koh Lading), שיש היגידו שהוא יפה אפילו יותר מקו הונג. מחיר טיול כזה נע בין 2000-2500 באט בסירת זנב ארוך. בסירה יש מקום ל-6 אנשים.

במידה ואתם מעדיפים להגיע לאי באופן עצמאי, ניתן לקחת לשכור סירת דייגים, מחוף Khlong Muang, באזור שליד מלון Sofital.   

 

תגובות