סים – תקשורת וסלולר בתאילנד.

lady with a phone
phone

סים – תקשורת וסלולר בתאילנד.

לקישור לקבוצת הוואטסאפ שלנו לחצו כאן!

מידע על חבילות סוללר ותקשורת בתיאלנד.

תאילנד היא אחת המדינות הכי מתויירות במזרח הרחוק ובעולם כולו, ככזו יש בה תשתיות תקשורת מפותחות במרבית חלקיה. אין היום כמעט מלון, גסט האוס או מסעדה שאינו מציע ללקוחותיו חיבור WIFI. לכן, אופציה ראשונה והפשוטה ביותר, היא להתחבר ל-WIFI מקומי בכל מקום אליו תגיעו, ולהיות תלויים לחלוטין בחיבורים ציבוריים. האופציה כמובן פחות נוחה ולכן גם לא מומלצת.

אופציה שנייה והמומלצת ביותר היא לרכוש סים מקומי וחבילה שתתאים לאורך הטיול שלכם. בתאילנד ישנן 3 חברות מקומיות מהן ניתן לרכוש את הסים והחבילה: חברת Dtac, דרכה חיוג לארץ מתחיל במספר 004972, חברת True, שהיא גם הגדולה ביותר בתאילנד, חיוג לבעלי סים של טרו מתחיל ב-006972 וחברת AIS. אחרי שחייגתם את הקידומת של החברה התאילנדית ואת הקידומת לארץ (972), יש לחייג את המספר טלפון הישראלי, ללא הספרה 0 בהתחלה. לשיחות בתוך תאילנד מחייגים רגיל את כל המספר. לשיחות מהארץ לתאילנד יש לחייג קידומת של מפעיל בינלאומי, לדוגמה 014 ואז 66 (קידומת בתאילנד) ואת מספר הטלפון ללא הספרה 0 בהתחלה.

את הסים ניתן ומומלץ לרכוש כבר עם הנחיתה בשדה התעופה בבנגקוק, לאחר שעברתם את ביקורת הדרכונים ואספתם את המזוודות. עדיף לקנות חבילה עם שיחות וגלישה ביחד, כך שתהיו מכוסים מכל הבחינות ובגלל שהבדלי המחירים הם לא מאוד משמעותיים (המחירים נעים בין 300-1000 באט תלוי בסוג החבילה). בנוסף, גם אם רכשתם חבילת גלישה, כאשר אתם נמצאים במלון שלכם או במסעדה עדיף להתחבר ל-WIFI שלהם כדי לחסוך את חבילת הגלישה שרכשתם. שימו לב שהגלישה דרך חברת הסלולר שלכם תהיה יותר מהירה ברוב המקרים מהתחברות ל-WIFI  ציבורי.

במידה ולא הספקתם לקנות סים בשדה התעופה תוכלו למצוא אחד בכל חנות 7/11 או ב- פמילי מארט (בהם ניתן גם להטעין את הסים בסיום החבילה). אלה רשתות שפרוסות בכל רחבי הארץ. אפשר גם לפנות ישירות לנקודות שירות ומכירה של המפעילות הסלולריות, היתרון הוא בכך ששם תקבלו עזרה מלאה. נקודות כאלה אפשר למצוא במרכזי קניות וקניונים. חברת True  גם מפעילה רשת בתי קפה ברחבי תאילנד, שישמחו להגיש לכם עזרה או למכור סים וחבילת גלישה.

לרוב, לתקופה של כארבעה שבועות מספיקה חבילת גלישה של כ-4-5 GB, במידה ואתם גולשים גם על WIFI ציבורי במקומות אליהם אתם מגיעים. ב-TRUE אפשר לקנות חבילה של 4 GB ועוד 70 באט לשיחות במחיר של 500 באט. שימו לב- כאשר אתם רוכשים סים תאילנדי, המספר שלכם משתנה בשיחות, אבל כל האפליקציות נשמרות על המספר הישראלי כולל וואטסאפ, כך שבהודעה או שיחת וואטסאפ מזהים אתכם כרגיל. ייתכן ולאחר החלפת הסים לתאילנדי, תקפוץ לכם השאלה: האם להשתמש באנשי הקשר של הסים החדש?- תבחרו "לא".

שיחה מקומית עולה באט אחד ובינלאומית כ-4 באט. אם אתם לא דברנים גדולים של שיחות רגילות אין סיבה להטעין את הסים בהתחלה ביותר מ-100באט. אם החבילה עומדת להסתיים תמיד אפשר להטעין שוב בכל 7/11. מידי פעם תעשו Balance Check #123# Call לבדוק יתרת שיחות.

אופציה שלישית מתאימה לכאלה שאינם מעוניינים שהמספר שלהם ישתנה בכלל. במקרה כזה ניתן להיעזר בחברת Spikko. את הסים אפשר להזמין בישראל בעלות של 140 ₪, עם ההגעה לתאילנד, רוכשים או לעיתים מקבלים בחינם סים של חברת True, אותו צריך להטעין. בהמשך שולחים מייל לחברת spikko והם ממזגים את שני המספרים, כך מי שמתקשר למספר הישראלי משיג אתכם בעלות שיחה רגילה. לפרטים נוספים ניתן לפנות לחברה: https://secure.spikko.com/

 

 

תגובות